Bez názvu – 1

Co darovat nastávající mamince

Kamarádky, rodina, kolegové… Ti všichni řeší, čím obdarovat nastávající maminku a její miminko. Nejoblíbenější jsou srandovně maličkaté oblečky pro novorozence. Je to ale ideální dárek?

Koho vlastně obdarováváme…

Měli bychom si nejprve ujasnit, pro koho bude dárek určený. Pro miminko, nebo pro maminku? Jistě, většina lidí dává dárečky miminku. Na maminku se ale často zapomíná. Stojí proto za zamyšlení se, jestli bychom neudělali lépe dárkem právě mamince.

Pro maminku

Být maminkou znamená hodně síly, málo času sama na sebe a velké životní změny. Nastávající maminka si proto zaslouží pozornost. Čím ji ale obdarovat? V těhotenství potěší těhotenská kosmetika, po porodu přijde vhod kojicí čaj či poporodní kosmetika. Hodně záleží na tom, kdo dárek daruje. Od kolegů budou prsní vložky působit více nepatřičně než od kolegyň, potřebné ale jistě budou. Přesto se takový dárek nemusí shledat s pochopením, pokud bude mít maminka potíže a dobře míněný dárek jí může připomínat určité selhání, které může pociťovat.

Ne každý si může dovolit to, co maminka skutečně ocení, ale takový na úklid domácnosti od kamarádek nebo navařený oběd potěší maminku mnohdy více než luxusní krém proti striím. Dárek je to jistě svérázný a maminka před porodem jej možná neocení, po porodu jej ale docení a přála by si jej dostat vícekrát.

zdroj: fotobanka

Pro miminko

Ne zcela vhodné jsou dudlíky či lahvičky, přeci jen každá maminka může mít jiný názor, každé děťátko má jiné potřeby. Maličké oblečení kupuje každý, a tak se mnohdy stane, že děťátko oblékne šatičky jen jednou, někdy se to ani nestihne. Nikdy není od věci koupit oblečení trošku větší (jasně, tričko pro předškoláka je mimo mísu). Potíž může nastat také s kosmetikou, maminka může mít předem zvolenou značku, děťátko může mít ekzém nebo špatně na nějaký druh reagovat. Tedy zkrátka, nic se nezkazí poukázkou, aby si maminka mohla zvolit podle svého.

Často se jako dárek pro děťátko, zejména jde-li o holčičku, zvažuje šperk, který má trvalou hodnotu a mnohdy může být také symbolický. Náušnice nejsou vhodnou volbou, co když rodiče nebudou chtít píchnout dítěti ouško? Lepší je zvolit přívěsek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *