Bez názvu – 1

Dětský pokoj – dětský svět

Když se narodí miminko, maminka má vše připravené. Zejména postýlku, přebalovací pult a šikovnou skříňku na oblečení. Ale když už je dítko trošku větší, řekne si už jaké barvy a motivy má rádo. Pro děti je důležité, aby se ve svém dětském pokoji cítili příjemně a v bezpečí. Proto se snažíme dítěti vyhovět, především tehdy opouští-li dítě ložnici a má poprvé spinkat sám.

Dětské postele

Při výběru postele musíme nejprve vědět, zda hledáme postel pro jednotlivce nebo sourozence, popřípadě postel s výsuvným lůžkem. Ta se hodí pokud u vás přespí nejlepší kamarád. Víme-li zda chceme postel dětskou nebo již v dospělácké velikosti? Podle velikosti postele zvolíme i velikost matrace. Pro sourozence jsou oblíbené různé varianty patrových postelí. Ty již nevypadají jako z našich dětských let, ale již v moderních provedení. Některé postele jsou pro jednotlivce vyvýšené, nabízí prostor pro skříňky, stůl nebo se dají využít pro hru. K takovým postelím je možno dokopit i skluzavku a další doplňky.

Varianta dětského pokoje

Dětský stůl

Stůl vybíráme podle věku dítěte. Předškolní děti, mladší školní věk a studenti mají odlišné potřeby na velikost, plochu i úložné prostory. Ke stolu je vhodné vybrat také kvalitní židli. vždy je nejlepší pokud si židli může dítě v obchodě vyzkoušet.

Šatní skříně

Pokud si samy netroufáte na dokonalé sladění dětského nábytku, můžete využít již hotově sestavy. Zpravidla ale nebude se vším spokojený. Šatní skříně by měli nabídnout dostatek prostoru na mimosezónní oblečení, oblečení na sport, dětské kostýmy. Výhodou je pokud skříň pro děti obsahuje i šatní tyč. Můžete tak krásně využít na dívčí šaty i chlapecké košile. Pokud skříň neobsahuje šuplíky je vhodné doplnit vnitřek skříně praktickými košíky na spodní prádlo. Dobrou alternativou ke skříni je komoda. Vršek komody poslouží i jako místo na dekoraci, hračky a fotografie.

Dětské police, úložné boxy

Krásným a praktickým prvkem v dětském pokoji jsou dřevěné sestavy s látkovými boxy. Ty mohou být barevně sladěny s nábytkem a ostatní dekorací. Boxy slouží k úschově hraček. Jsou praktickým řešením v dětském pokoji. Police perfektně doladí atmosféru v pokoji.

Doplňky

Skvělým pomocníkem jak doladit dětský pokoj je koberec. Dnešní moderní decory jsou již mnohem dále než ty, co známe my. Navíc slouží i jako hrací plocha pro děti. Drobné dekorace na zeď a police zútulní a zpestří celý pokoj. Velmi oblíbené i použití barevných tapet.

Tak se nebojte experimentovat, na internetu je nepřeberné množství inspirací, stačí si jen vybrat.

Zdroj Foto: Fotobanka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *