Bez názvu – 1

EKO produkty (nejen) pro děti

Řada žen, které se nikdy o ekologické produkty nezajímala, přehodnocuje s příchodem potomka své postoje. A jsou maminky, které začnou s nákupem šetrných produktů pro svá miminka – a neskončí s ním, naopak začnou rozšiřovat škálu výrobků i pro dospělé a pro běžný chod domácnosti.

EKO neznamená dražší

Jistě, někdy to tak prostě je. Ale není to nutnost a není to ani pravidlo. V současnosti lze zakoupit řadu ekologických produktů za zcela normální a přiměřené ceny. Navíc se výrobky šetrné k životnímu prostřední objevují nejen v běžných supermarketech, ale také v menších obchodech nebo mimo velká města.

Na druhou stranu, pokud se rozhodneme k nákupu ekologických produktů, je třeba vybírat a hledat. Zvlášť, když nechceme zbytečně připlácet za značku a hledáme optimální poměr cena-kvalita.

zdroj: fotobanka

Proč to všichni řeší?

Naštěstí není osud planety a stav životního prostředí lidem lhostejný, a tak se čím dál tím více lidé zaměřují na eko produkty. Nemusí se jednat o hysterické bio matky, stačí, pokud se zaměříme alespoň na některou oblast našeho života. Vždyť znečištění spodních vod či oceánů, klimatické změny, znečištění ovzduší nebo proměna fauny a flory se dotýká každého z nás.

Kde začít?

Jak už bylo řečeno, nemusíme lusknutím prstu zezelenat a otočit svůj život vzhůru nohama. Stačí nakupovat s rozmyslem. Začít můžeme třeba u recyklovatelných pytlů do odpadkového koše (běžně jsou dostání třeba v DM). Můžeme ale také pořídit ekologické tablety do myčky či prací prášek. A pokud nechceme chodit do obchodu a dáme přednost nakupování po internetu, můžeme vybírat z desítek e-shopů.

Když si najdeme oblíbenou značku, je to ještě o něco jednodušší. Kvalitní produkty nabízí třeba americká značka Attitude, kterou můžeme zakoupit v lékárnách, drogeriích nebo na stránce Attitude. Mají nejen produkty pro děti, ale také speciální řadu pro těhotné, deodoranty na přírodní bázi či potřeby pro domácnost.

Jednorázové plenky a ekologie?

Ano, i to lze. Tady je však třeba počítat s tím, že si připlatíme, ale pohodlí zkrátka něco stojí. A na látkování nemá každá maminka čas, chuť ani morální odhodlání.

Když už se rozhodneme pro eko jednorázové pleny, vyplatí se opravdu zjistit si, které plenky jsou skutečně eko, když už do nich chceme investovat nemalé peníze. Velmi populární jsou třeba české plenky Kolorky, které bohužel zas tak moc eko nejsou (už jen proto, že se vyrábějí v Číně). Nalezneme řadu dalších výrobců nabízejících ekologické pleny bez kompromisů, ať už se jedná o Moltex nebo Eco by Naty, Bio Baby nebo Beaming Baby (uvedené značky lze zakoupit třeba na Babystart). Kvalitní jsou také Bambo nature, eko řadu mají také třeba MonPeri nebo MuumiBaby či plenky z DM. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *