Bez názvu – 1

Jak vybrat kočárek?

Důležité je si před koupí kočárku rozmyslet, jak ho budete využívat a co od něj očekáváte. Někdo je hodně vysoký a tak potřebuje co nejvyšší konstrukci, někdo třeba požaduje prostorný úložný košík a tak dále… Dále je rozumné si předem promyslet, jak má být kočárek velký aby se vešel do kufru auta, kolik má stát peněz, jak má vypadat, co by měl mít v základní výbavě, nebo třeba jaké má mít kolečka. Maminka, která žije v horské oblasti také bude mít na kočárek jiné nároky než ta maminka, která bydlí ve městě.

Kočárky rozdělujeme do následujících kategorií:

  • Hluboké kočárky – pro novorozence a děti do osmého měsíce věku
  • Kombinované kočárky – do 3 let
  • sportovní kočárky – od půl roku do 3 let
  • golfové hole – také od půl roku do 3 let

Hluboký kočárek

Tyto kočárky dělá například značka Inglesina. Bývají o něco větší, než dvojkombinace, dítě má tak hodně prostoru. Mívá často také lepší odpružení a je vhodný hlavně pro vycházky v terénu. Nevýhodou je jeho skladnost a také to, že musíte zhruba po osmi měsících koupit další kočárek.

Kombinovaný kočárek

Výhodou tohoto typu kočárku je jeho dlouhodobější využití. Nesporně je také výhodou, že na konstrukce kombinovaných kočárků lze také připevnit autosedačku – vajíčko 0-13 kg a nemusíte tak s sebou brát do auta i korbičku i autosedačku. Autosedačka lze také ve většině případů koupit v setu, jedná se tedy o trojkombinaci, nebo bez autosedačky jako dvojkombinaci. Když není potřeba korbička, prostě na konstrukci kočárku nasadíte sportovní verzi. Častou a užitečnou funkcí u sporťáku je zde volba jízdy – ve směru jízdy, nebo proti směru jízdy. Můžete si tak vybrat, jestli se dítě bude dívat na cestu, nebo na vás.

Sportovní kočárek

Zde je rozhodující, zda ho budete využívat v terénu – poté je důležité dbát na kvalitu a robustnost konstrukce a koleček, nebo ve městě. Ve městě je lepší koukat na to, jak je kočárek těžký, aby pro vás byla manipulace například v hromadné dopravě co nejjednodušší.

Golfové hole

Zde záleží, jak je dítě staré a zda potřebuje mít polohovatelnou opěrku zad nebo nožiček. Jsou super například na cestování, protože jsou skladné a dobře se s nimi manipuluje.

Záleží především na Vašich potřebách a osobním vkusu ☺

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *