Bez názvu – 1

Montessori houpačka – potřebuju to?

Módní a hezký doplněk do dětského pokojíčku, co říkáte? Má ale smysl za něj utrácet nemalou částku?

Vzhled

utukutu.cz

Houpačka je hlubší půlkruhová hračka, která se v různých provedeních v zásadě liší jen velikostí a madly. Ta jsou ale velmi zásadní. Často vídáme houpačku s úchyty v bocích. To není zcela ideální, důležité je madlo v čele – tak aby se dítě mohlo držet před sebou (a ne zboku). Houpačka je totiž relativně široká a protože ji může zvesela využívat již roční dítě, muselo by mít rozpětí orla skalního, aby se mohlo pohodlně držet. A i dospělému to nebude ergonomicky vyhovovat. Takže tyčka vpředu je zkrátka opravdu důležitá (pokud zde je, mohou být i madla zboku, ale nemusí, naopak pouze boční madla nejsou dostačující).

Ostatní aspekty vzhledu jsou jen designovou záležitostí.

Funkce

Je to houpačka, takže primární funkce je nabíledni. Ale není to funkce poslední. Kromě houpání nabízí houpačka i mód přelízky sloužící k přelézání a podlézání. Houpačku otočíme o 180° a vznikne nám most, pod kterým se může dítě plazit, ale zároveň může lézt vrchem. Tedy vylézt nahoru a dolu se sklouznout. A nebo seskočit. A nebo se spustit po bříšku.

Třetí možností je postavit houpačku na výšku tak, aby vznikl pultík. Výdejní okénko? Zvýšený stoleček? Bitevní pole? Koleje pro vlak? Výběh pro zvířátka? Jak se komu líbí!

Možná rozšíření

K houpačce je možné pořídit také skluzavku, která se používá ve chvíli, když je houpačka jako most. I tato skluzavka je variabilní a z druhé strany má lezecké body, po kterých je možné šplhat nahoru.

Kde houpačku pořídit

Pokud chceme originál, není nic snazšího než objednat na utukutu.cz. Máme jistotu kvality a precizního provedení, ale také vyšší ceny. Houpačku je možné koupit z druhé ruky. A nebo nechat vyrobit u truhláře.

Závěr

Ať tak či tak, houpačka nabízí vhodné aktivity pro děti zhruba do 5 let, využití najde především za sychravého počasí nebo v zimě, protože nabízí příjemnou fyzickou únavu v pohodlí domova.