Bez názvu – 1

Svatba před nebo po porodu?

Výhody a nevýhody svatby v těhoteství

Zjistila jste, že jste těhotná v době, kdy ještě nemáte nasazený zásnubní prsten, a přemýšlíte, jestli se vdávat s bříškem, nebo až porodíte? V dnešní době svatba v těhotenství není nic neobvyklého, vždy ale záleží na zdravotním stavu nevěsty. V článku si přečtete výhody a nevýhody svatby před porodem.

Krásný svatební den je snem téměř každé ženy. Bílé šaty, svatební kytice a zásnubní prsten, který doplní ten snubní. Určitě jste si ale nepředstavovala, že na vlastní svatbě už budete v očekávání. Děti by přece měly následovat až po svatbě. Může se ale stát, že svatbu nechcete odkládat po porodu, a proto se rozhodnete uspořádat svatbu ještě v době těhotenství.

Zdroj: fotobanka

Zdravotní stav rozhoduje

Plánování svatby zabere spoustu času, a nic si nenalhávejte, při organizaci zažijete i stresové situace. Ty by vám ale ve vašem stavu mohly uškodit. Je také třeba pozorovat, jak se cítíte. Stále trpíte nevolností nebo únavou? V pokročilém stadiu těhotenství navíc musíte počítat s nadýmáním nebo častější potřebou na záchod. Pojďme si říct o výhodách a nevýhodách svatby před porodem a po porodu.

Výhody a nevýhody svatby v těhotenství

Nevýhodou jsou zmíněné nevolnosti, únava a celkově fyzická nepohoda, která k těhotenství často patří. Také musíte počítat s tím, že si svatbu neužijete naplno – žádný alkohol, možná omezení v jídle a tanci. Navíc, pokud budete unavená a nebudete se cítit dobře, tu správnou náladu na konverzaci s hosty určitě nenajdete.

Budete mít omezený výběr svatebních šatů a boty budete muset zvolit pohodlnější, což  je možná spíš výhoda. Ale záleží, jakému obutí dáváte přednost. A co zásnubní a snubní prstýnky? Při jejich výběru počítejte s tím, že vám během těhotenství prsty natečou, takže by bylo vhodné zvolit větší velikost, a případně si je nechat později zmenšit.

Zdroj: fotobanka

A jaké jsou výhody svatby v těhotenství? Ušetříte čas strávený zbytečným papírováním, protože budete mít jako úplná rodina stejné příjmení. Nebudete proto muset řešit ani uznání otcovství před soudem a odpadne vám starost s obíháním úřadů s miminkem v náručí. Možná se to na první pohled nezdá, ale i miminka bývají náladová a nevrlá.

Velkou výhodou je, že vás mine starost o miminko a nebudete muset shánět hlídání. Také si představte, že byste kojila a musela byste být miminku neustále k dispozici. Celý den byste musela přizpůsobit potřebám svého dítěte a svůj svatební den byste si neužila. 

Jak vidíte, svatba před porodem má své výhody i nevýhody, takže je jen na vás, pro co se rozhodnete. Zkuste si udělat vlastní seznam pro a proti a podle něho se rozhodnout.

Komentář

Komentáře jsou vypnuty.