Bez názvu – 1

Vybíráme prací prášek

Chystáte výbavičku, nebo máte doma miminko, kterému již pravidelně perete? A zamýšleli jste se nad tím, v čem perete?

Dětské neznamená dobré

Na trhu je celá řada dětských pracích prášků. Bohužel ani dětský práše není zárukou kvality. Hezká etiketa s roztomilým dětským obrázkem ještě nezaručí kvalitní složení a hypoalergenní produkt. Je jasné, že člověku se příliš nechce studovat složení, a to ani v případě, kdy jde o malé dítě, protože složení pracího prostředku působí spíše jako chemický koktejl.

Tak to ale být nemusí! Na trhu je nabídka pracích prášků neuvěřitelně široká. Stačí si dobře zvolit kritéria a pak již vybírat jen podle vůně. A nebo podle ceny. Či třeba podle nálady?

Ekologické produkty

Ne všechny dětské produkty jsou ekologické. A ne všechny ekologické produkty jsou dětské. Co je vhodnější? Paradoxně je lepší zvolit eko produkt bez nápisu „dětské“. Takový produkt má větší šanci na to, že bude šetrný k pokožce.

Z tradičních českých výrobců nabízí dětský prací prášek a nebo eko prací prášek i gel Jelen, dětská řada se pak skrývá pod názvem Jelínek. Prášek příjemně voní a je účinný, cenově je dostupný.

Pokud chcete svému dítěti i prádlu dopřát top péči, sáhněte po řadě pracích gelů od ATTITUDE. Dětský voní úchvatně po hruškách! A to nejen gel, ale i prádlo. Musíme zdůraznit, že nikoli pouze po vyprání, ale věřte, že krásně bude vonět i celá vaše skříň! K dispozici mají také účinný sprej na skvrny.

S eko řadou přišel také Persil, ten zvolil poněkud jinou taktiku. Tablety jsou určeny přímo do bubnu pračky a jsou balené v eko rozpustné igelitové folii. Manipulace je tedy snadná, dávkování přesné. To práci maximálně usnadní, na druhou stranu pokud jsme zvyklí dávat pracího prostředku menší než plnou dávku, budeme mít v tomto případě smůlu.

Prášek, nebo gel?

Říkalo se, že gely zanášejí mechanismus pračky a není dobré je používat. V dnešní době je to spíše překonaný názor, nicméně pokud máte obavy, není nic snazšího než pračku jednou za čas umýt. K dispozici jsou buďto speciální přípravky pro umytí pračky, použít ale můžete také zlatý ocet. Do prostoru pro prací gel nalijte velkého panáka octa smíchaného v poměru 1:1 s vodou a zapněte pračku na delší program.

Pak je již jen na vás, zda si zvolíte prášek, nebo gel! Obecně platí, že gel bývá dražší, prášek zase vlhne a hrudkuje, hůře se s ním manipuluje a pro děti je to velké lákadlo k rozsypání.

Vyzkoušet, ale nepokoušet

Ať již se rozhodnete pro jakýkoliv produkt, řádně jej vyzkoušejte, tedy nevyperte v něm prádlo pouze jednou. Dejte mu šanci. Pokud ale nebude pokožce vašeho dítěte svědčit, ukončete používání a hledejte dál! Možností je celá řada.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *