Bez názvu – 1

Začínám řešit výbavičku

Když už jsem doma, začínám se poohlížet po tom, co budu pro miminko potřebovat. A nestačí se divit, jaké možnosti jsou! Výbavička bude ještě pěkný oříšek…

Vím, že nejsem reprezentativní vzorek obyvatel – poslední miminko se u nás narodilo před 30 lety a od té doby bude naše děťátko první v úzké i širší rodině. Ale já prostě nemám přehled, spoustu věcí neznám, vůbec netuším, co je teď v módě, jaké jsou trendy a hlavně jaké jsou možnosti.

Rozhlížím se

Řekla jsem si, že zatím budu spíše zjišťovat možnosti na netu, jakmile to půjde, zkusím se zajet podívat do obchodu. A začnu s nákupy drobnějších věcí. Na kočárek bude přeci jen času dost.

První nákupy

Rozhodla jsem se začít s plenkami. Moc ráda bych používala látkové, ale tuším, že nebudu mít sílu a chuť prát. Sice jsem už pochopila, že to není jako kdysi a současné látkové plenky jsou úplně odlišné od těch, které používala moje mamka, ale přesto pohodlí zvítězilo. Protože nevím, jaké plenky budou miminku vyhovovat, rozhodla jsem se pořídit od všeho něco. Hodně mě v tom inspiroval tento článek. Takže jsem nakoupila z vinted několik různých značek s tím, že vyzkouším, co bude miminku sedět, a podle toho pak budu dokupovat další a další velikosti.

První nábytek

Také jsem se začala rozhlížet po nábytku: přebalovací pult, vanička a postýlka. Pult si nakonec nechám vyrobit od truhláře, na internetu jsem si ale našla, jak bych chtěla, aby vypadal. Postýlku chci klasickou dřevěnou se špruslíky a stahovací bočnicí.

Největší neshoda mezi mnou a mamkou zavládla kvůli vaničce. Já se rozhodla pro vaničku i s přebalovacím pultem dohromady. Chtěla bych to mít v koupelně pohodlné, navíc tu nemám pračku, kam bych si mohla podložku položit. Na rozdíl od kamarádek, nechci nosit vaničku do obýváku. Prostě to chci mít pohodlné. Také nechci vaničku a sklopný pult – abych jednou rukou držela mokré dítě a druhou přes vanu dávala pultík, chtěla bych mít vaničku výsuvnou. Sehnala jsem ve své podstatě jen jediný model takové vaničky, naštěstí v Lidlu jej měli v akci asi o polovinu levnější. Vanička je dost malá, ale i kdybych ji měla jen na první tři měsíce, budu ráda. Pak koupím plastovou, ale přebalovák s košíky mi v koupelně bude moct vesele zůstat i nadále.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *