Bez názvu – 1

Quietbook – potřebuju to?

Quietbook – tichá kniha.  Anebo tišící kniha? Ať tak či tak, nejedná se o knížku určenou ke čtení, ale knížku vybízející k různým aktivitám.

Jak vypadá

Quietbook může mít různé formy. Nejčastěji se jedná o knihu šitou, může být ale také tištěná. A vlastně nemusí jít vůbec o knihu, může jít jen o sadu kartiček navlečených třeba na kroužku na klíče. Společné mají tyto knihy jedno: jsou tlusté, protože obsahují řadu komponentů pro nenechavé dětské ručičky.

Pro koho je určena

Pro děti. Ale rádi si ji prohlédnou i dospělí! Menší děti (okolo 18měsíců) ještě nevyužijí knihu komplexně, ale s pomocí rodičů je jistě zaujme. Od dvou let zvládne dítě některé aktivity samo, naplno si s kniho vyhraje minimálně do šesti let, možná i déle, to už závisí na povaze dítěte.

Jak se používá

Jak kdo chce! Nejlépe si s knihou vyhrají děti samy, samy si také určí pravidla hry. Je ale možné, že na některé aktivity budou rodiče potřebovat, třeba na zavazování tkaničky.

Díky knize se děti mohou učit barvy, trénovat jemnou motoriku, ale především dávají prostor fantazii.

Kde ji sehnat

Bylo by krásné, aby si maminka mohla takovou knihu pro dítě vyrobit sama. Lze koupit šablony, koupené střihy a doma knihu pouze sešít. Existuje již i varianta nešící, ale provlékací, takže není třeba ani zručnost, pouze trpělivost.

Nejjednodušší cesta k takové knize je ovšem nákup, celou řadu nabídek nalezneme třeba na fler.cz. Jedná se o ruční výrobu, každá kniha je do značné míry originální a jedinečná.