Bez názvu – 1

Blíží se Vánoce

Ano je teprve Září, ale co už. Tenhle svět jde přeci kupředu. Do Vánoc zbývá ještě zhruba 15.týdnů a výlohy se začínají zaplňovat vánočním zbožím. Obchody s hračkami a e-shopy s drobným zbožím tisknou vánoční katalogy. Kolegyně v práci se vás ptají zda už máte nějaké dárky, kamarádky u kafíčka se chlubí prvními kousky a já se ptám, jsem vážně tak mimo?

Nejsem, ale je na čase polehoučku pokukovat, co naši blízcí potřebují, co je k dostání na obchodních pultech a co se dá pořídit prostřednictvím internetu.

Nevíte si rady?

Pokud vaše detektivní práce nevyšla a stále nevíte, co vaši blízcí chtějí, zkuste si přečíst pár inspirací, o kterých si myslím, že nikoho neurazí, potěší a někdy i zpříjemní život.

Babička a děda

Téměř všechny babičky vám poví, že nic nepotřebují a všechno mají. je to nejtěžší kategorie v nakupování dárků. Zkuste se zamyslet, z jakých úkonů se skládá jejich den. Pracují na zahrádce? Rády čtou? Vaří? Poohlédnout se můžete po pěkné knize o zahradničení, o pěkném románu dle žánru čtenáře. Pro zpestření můžete přihodit lahvinku bylinného likéru. Často babičky a prababičky ocení sadu bylinných čajů a přírodní kosmetiku. Oba pak potěší balíček masážních olejů a solí do koupele k uvolnění svalstva. Pokud dědeček rybaří, můžete ho zaujmout sadou nástrah nebo pěkným kouskem oblečení na ryby. Doplnit to můžete kvalitním skládacím nožem, který využije v přírodě.

Partner

S partnerem to bývá o něco lehčí, žijeme-li ve stejné domácnosti tak víme, co náš protějšek nejčastěji dělá, co ho baví, a které věci potřebuje obměnit. Pokud se Vám zdá, že stejně nevíte, vyberte kvalitní kousek spodního prádla, značkové kosmetiky a předplatné oblíbeného časopisu. Pokud máte doma majitele pěkného vozu, jistě ocení kosmetiku na mytí aut, nebo sběratelské autíčko, které vlastní. Některé muže potěší luxusní hodinky, parfém a některé kniha a teplé ponožky. Novým trendem jsou zážitky. Můžete pořídit poukaz na jízdu terénním vozem nebo let nad horami vrtulníkem. Možností je mnoho.

Děti:

Je důležité, aby děti od začátku věděli, že ježíšek nenosí jen hračky. Spousta rodičů využívá vánoc k tomu, aby své ratolesti pořídili aktovku do školy, sportovní vybavení nebo nábytek do pokojíčku. Všechny tyto věci mají vysokou pořizovací cenu a jejich koupě je pro rodiče často náročná.

Ale nebyli by to vánoce, kdyby tam ježíšek nenechal pěkné pyžámko, svetr a vzorované punčocháče. Hračky pochopitelně nesmí chybět. Menší děti ocení kvalitní stavebnici. Zvířecí farmu a hračky do vody. Holčičky milují domečky pro panenky, kočárky a kuchyňky. Vše pochopitelně s příslušenstvím. Dnes je na trhu spoustu oblíbených figurek a licenčních panenek, se kterými se i školačky rády mezi sebou chlubí. Chlapci uvítají malá a velká auta, garáže, kutilské dílny s nářadím, hasičský kostým, policejní výbavu a pěkné odrážedlo.

Starší děti většinou již rodičům sdělí svá přání. Často chtějí značkové oblečení, elektroniku, sportovní vybavení, počítačové hry, knihy, zaplacení dražších kroužků.

A my maminky?

Zajisté chceme zdravé děti, spokojenou rodinu, uklizenou domácnost. Ale vždy nás potěší oblíbený parfém, vitamíny na vlasy, kosmetika, pěkný kousek oblečení do skříně. Zajímavá kniha, šperk nebo cokoliv, co bude jen pro nás a nebude to využívat celá rodina.

Dary jako kuchyňský robot, vysavače na okna, mixéry, pro tatínka pily a vrtačky jsou jistě užitečné věci, ale pokud opravdu obdarovávaný člověk neprojevuje předem zájem o danou věc, je dobré se o dané věci společně domluvit.

Komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *