Bez názvu – 1

Boty z druhé ruky

O tom, že jsou boty drahé, jsme již psali v minulém článku. Není to žádné překvapení. Již také víme, jak se vypořádat s prvními botkami. Jak ale postupovat, když už víme, co přesně chceme koupit?

Jediná správná cesta?

Neexistuje! Prostě není jediné univerzální dobré řešení. Je ale zlatá střední cesta. Kompromisní obuv, která se ale velmi dobře nechá kombinovat s barefoot obuví. Ta se hodí do přírody, chůze po asfaltu je v BF ne zcela příjemná. Takže proč dítěti nedopřát na zahradu, do přírody či na hřiště barefoot boty a druhé, třeba právě kompromisní, do města?
Jedny boty stejně nestačí, dítě potřebuje „boty na písek“ – takové, u kterých matka nebude trnout, že je zničí. Takové, které jsou určené na odpis.

Nové boty

Jsou krásné, pohodlné, na lepší vzití. Ale dítě z nich vyroste stejně rychle, jako z těch obnošených. Samozřejmě, že každá maminka chce mít hezké, čisté a upravené děťátko. Takže alespoň jeden pár dokonalých bot je podmínka. Rozhodně by to ale neměly být boty určené na venkovní hrátky – dítě nesmí brát ohledy na boty, když se nutně potřebuje klouzat.  A nebo jet na odrážedle, které je pro boty hotový mor.

Boty z druhé ruky

Možná, že vám myšlenka na nákup nošených bot u dítěte přijde zcela zcestná. Je třeba se na to ale podívat z druhé strany. Dítě boty nosí čtvrt roku, pak mu jsou prostě malé. Navíc u barefoot bot se nemá co a jak sešlapat, takže nošená bota není problém. Vracíme se také k tomu, že BF je vhodný do přírody. Takže proč nekoupit na písek či na zahradu právě barefoot botky? Nabízí se Vinted nebo Marketplace na Facebooku. Ideální řešení.

Další místo, kam se vyplatí pořídit boty z druhé ruky, jsou herničky nebo dětské cvičení. Takové botky dítě vezme a nohu jednou či dvakrát do týdne, takže je vůbec neunosí. Může se jednat o capáčky nebo o barefoot plátěnky – tedy opět se nemá co sešlapat, není důvod koupit nové boty, abychom je pak prodali za čtvrt roku téměř nenošené, avšak s citelnou finanční ztrátou.

Také je fajn najít si osvědčenou značku, která sedne, a pak ji kupovat vždy v aktuální velikosti. Pak se nakupuje opravdu samo, protože internet je bot z druhé ruky plný.

Nestydět se, ale ptát se

Koupit nošené boty není žádná hanba, i když se to tak může na první pohled jevit. A pokud to tak některá maminka prezentuje, je na vině neznalost. Jistě, kožené lodičky na vysokém podpatku nošené ženou s vadou chůze nejsou vhodný typ obuvi k nákupu z druhé ruky. Ale jsou boty, které si o recyklaci vyloženě říkají: barefoot obuv, holínky, obuv určená na specifické příležitosti (svatba, focení apod.).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *