Bez názvu – 1

Jak se mi mění (nejen) chutě

První trimestr za mnou a já začínám pozorovat, jak se mi lehce mění chutě. A nejen ty!

Milujete vůni kávy? Já si užívala otevřený balíček zrnkové kávy, její intenzivní aroma, které se zhmotnilo v šálku horké kávy. A najednou konec! Káva mi začala smrdět a nevypadá to, že by se situace lepšila. Horká, studená, espresso, cappuccino, doma, v kavárně, na benzínce, rozpustná, turecká, každá.

Přestal mi chutnat alkohol. Delší dobu jsem nevěděla, že jsem těhotná, ale přesto mě nelákalo dát si skleničku. A i když jsem dostala víno na ochutnání, tak mi prostě nechutnalo, neužívala jsem si jej.

Co mě láká?

Naopak se z ničeho nic objevila šílená chuť na ořechy. Nikdy jsem moc nemusela arašídy a i nyní, jsou na posledním místě, ale přesto si dám raději arašídy než pořádný steak. Ale mandle? Pistácie? Para ořechy? Nebo dokonce kešu? Nic jiného bych jíst nemusela, jím je po hrstech!

Vždycky mi sladké chutnalo a poslední dny mám chuť na sladkosti ještě větší než kdy dřív. Mám pocit, že bych si mohla sednout do cukrárny a jíst jeden kousek za druhým, než bych praskla.

zdroj: fotobanka

Správné těhotenské chutě

Naopak mě úplně nelákají takové těhotenské klasiky, jako jsou třeba kyselé okurky. A také zatím nemám potřebu „prasit“. Kamarádka si dávala rajčata s čokoládou, někdo zvládne tlačenku s majonézou nebo svíčkovou s bramborákem. Tohle jde prozatím mimo mě, ale upřímně, vůbec mi to nevadí!

A další změny?

Naštěstí netrpím na těhotenské nevolnosti a zvracení, mám potíž s pachy, hlavně s odpadkovým košem, a to i když nesmrdí. Vadí mi i plasty. Naštěstí se mi jen zvedá žaludek a nezvracím. Doufám, že s postupujícím těhotenstvím se to začne spíše uklidňovat a já budu moct normálně fungovat.

A jak jste na tom vy a vaše chutě?

A co vy a vaše chuť? Mění se? Lákají vás šílené kombinace? Pojďte se o svou zkušenost podělit v komentářích!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *