Bez názvu – 1

Jak vybrat tenisovou školu?

Tenis je krásný sport, na tom se asi většina lidí shodne. A tak když vaše dítě přijde domů s žádostí, že by chtělo zkusit hrát tenis, řeknete si proč ne. Poté otevřete stránky tenisových škol a zjistíte 2 věci – tak super to zase není a vůbec nebudete tušit, jak vybrat tu správnou.

Tenis je krásný, ale drahý sport


Co vás jako rodiče bude zajímat nejspíše hned na začátku je cena. A ta je u tenisu prostě vyšší. Ačkoliv při prvním shlédnutí ceníku dospějete k názoru, že jste to možná čekali horší, trenéři vás hned na 1. hodině seznámí s plánem tréninku, který cenu hned zdvojnásobí.


Můžete si vybrat, zda chcete, aby si vaše dítě 1x týdně chodilo jen zapinkat na kurt. V tom případě se cena například v Praze pohybuje kolem 4 – 5 000 Kč za čtvrtletí.


Nebo si můžete vybrat variantu, že chcete, aby se tenis opravdu naučilo hrát a třeba se v budoucnu účastnilo i nějakých turnajů. Zde už si vaše peněženka popláče, protože skupinové tréninky v týdnu už budou muset být minimálně 2 a ideálně doplněné individuálním tréninkem. Dostáváte se tak na částku minimálně 15 000 Kč za čtvrtletí a nutno ještě zmínit, že tato částka se týká obyčejných tenisových škol. Pokud totiž, když už do tenisové výchovy investujete tolik peněz, chcete opravdu kvalitní přípravu, dostáváte se na dvojnásobné a vyšší částky.

Jak vybrat správnou tenisovou školu?


To je poměrně zásadní otázka, na kterou byste si měli hned na začátku odpovědět, než dítě do školy přihlásíte. Důležité je přijít se na hodinu podívat. Tenisové školy nabízí ukázkové hodiny a těch určitě využijte, než dítě někam přihlásíte. Důležitá by pro vás měla být informace, zda škola umožňuje šikovným dětem přejít do závodního tréninku, zda pořádá sportovní akce, turnaje či soustředění.


Dalším důležitým faktorem je trenér. Ten by měl umět pracovat s dětmi a motivovat je. Pokud vaše dítě po ukázkové hodině není nadšené a natěšené na další hodinu, něco je špatně. Buď tenis není pro vaše dítě vhodným sportem, nebo je třeba hledat jinou tenisovou školu. Také se zaměřte na to, zda hodiny vedou opravdu daní trenéři nebo za ně často zaskakují studenti či starší členové tenisové školy.


Nepočítejte s tím, že dítě bude hned od začátku hrát tenis tak, jak jej znáte z televize. Na začátku je velmi důležitá pohybová průprava – děti budou běhat, skákat přes švihadlo, chytat a házet míčky.
V neposlední řadě si zjistěte, kolik je dětí ve skupině a kolik se o ně bude starat trenérů. Je jasné, že při skupině 10 dětí na 1 trenéra vaše dítě stráví většinu času čekáním, až na něj přijde řada.


Nenechte se zmást webovými stránkami. Kvalitně zpracované webové stránky nejsou zárukou toho, že bude tenisová škola dobrá. Stejně to platí i naopak. Pokud jsou na stránkách jen základní informace, neznamená to hned, že škola neposkytne kvalitní výuku.

Než se pro tenis rozhodnete, uvědomte si, že na sebe berete velké břímě ve formě času tráveného na kurtech. Postupně budou tréninky přibývat, začnou různé turnaje, které se konají po celé republice a zaberou vám celý den či víkend.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *