Bez názvu – 1

Jaké materiály povlečení se hodí pro malé děti?

Čekáte narození prvního potomka a minul čas, kdy jste se báli nejen podělit o svou radost, ale i pořizovat nějakou výbavičku? Začínáte konečně zařizovat dětský pokoj a přemýšlíte, co budete potřebovat kromě postýlky, nějaké té komody a přebalovacího pultu? Určitě nějaké pohodlné křesílko, kde s děťátkem budete sedávat, závěsy a pěkné povlečení do postýlky.

Děťátko bude v postýlce spát i odpočívat

Dětská postýlka neslouží jen ke spánku, ale taky k odpočinku. Jak bude děťátko růst, doba spánku se bude zkracovat, prodlužovat se naopak bude čas, kdy si děťátko jen tak odpočívá, hraje si s hračkami, poznává svět kolem sebe.

Jaké materiály jsou vhodné pro naše nejmenší?

Když vybíráte výbavu do postýlky, je třeba vzít v potaz to, že děťátko bude vše, co kolem sebe bude mít, ochutnávat, zkoumat, může se stát i nějaká ta nehoda. Lůžkoviny by se tak měli dobře udržovat, děťátko se v nich musí cítit příjemně, nesmí se potit a podobně.

Zdroj foto: fotobanka

Tip číslo jedna: Nejlepší je bavlna

Pro děti je nejlepší bavlna, která je příjemná na dotek, dobře od těla odvádí pot, je prodyšná a snese vysoké teploty praní i žehlení. Bavlněné povlečení můžete vyprat na 60 °C i víc, můžete ho i vyžehlit. Na trhu je k dostání v mnoha barvách i provedení.

Víte, že bavlna je přírodní materiál? Když se rozhodnete pro povlečení z bavlny, zajímejte se o hustotu nití a povrchovou úpravu. Čím vyšší bude hustota nití, tím bude povlečení jemnější na dotek a nebude se tolik srážet. Povrchová úprava zase ovlivňuje životnost povlečení a to, zda bude odolné vůči blednutí.

Tip číslo dva: V zimě zahřeje flanel

Speciální bavlna, která zahřeje i během chladných nocí. Přesně tak můžeme charakterizovat flanel, který je měkký a příjemný na dotek. Je třeba mu věnovat správnou péči, jinak může začít žmolkovat.

Víte, že výběr povlečení do dětského pokoje je třeba přizpůsobit i teplotě v místnosti a ročnímu období?

Tip číslo tři: Pro větší děti je oblíbené i mikrovlákno

Povlečení z mikrovlákna je jemné jako hedvábí a lehké jako pírko. Je vyrobené ze 100% polyesteru a dřív se nedoporučovalo alergikům, dneska je ro jinak. Má antialergenní vlastnosti, roztoči se v něm nezabydlí.

Víte, že mezi přednosti mikrovlákna patří nejen stálobarevnost, schopnost odvádět od těla pot a odolnost proti žmolkům, ale taky to, že rychle schne, nežehlí se a v zimě hřeje, v létě chladí?

Zdroj foto: fotobanka

Bonusový tip navíc: Do postýlky pořiďte i chránič matrace

Kromě prostěradla a povlečení by v postýlce neměl chybět ani chránič matrace, který je praktickou pomůckou nejen v době, kdy se dítě učí spát bez plenek. Matraci totiž ochrání jak před vodou, tak roztoči a prachem.

Chránič matrace je nepropustný, ale prodyšný. Můžete ho prát v pračce, skládá se ze dvou vrstev. Ta horní je z froté, spodní z polyuretanu. V ideálním případě je po obvodu buď všitá guma, nebo se nachází v rozích.

Komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *