Bez názvu – 1

Malujeme s dětmi barvy podzimu

Patříte k těm rodičům, kteří za každou cenu chtějí se svými dětmi něco tvořit? To je určitě správné. Někdy tedy i velmi náročné.

Zrovna minulý týden jsem s dětmi na procházce nasbírala několik listů různých tvarů s úsměvem na tváři. Natěšena jak zabavím děti na celé odpoledne, něco si mezi jejich tvorbou poklidím, navařím nebo upeču. Jsem brzy přišla k závěru, že se mýlím.

Přichystala jsem kuchyňský stůl na tvořivou dílnu. Igelit, barvičky, vodu, štětce a hlavně listy. Ano a klasické bílé čtvrtky. Ty nakupuji již ve velkém množství.

Příprava na malování

Tvorba začala. Děti pohodlně usedly se zástěrkami ke stolu. A koloběh začal. Mami podrž mi lístek, utíká mi. Mami otevři mi žlutou. Mami já chci ten štětec, co má Anička. Ne ten je můj… Davide vem si svůj. Mamií.. Mamiíí. Mamií potřebujeme čistou vodu, mami ono mi to nejde, mami ono se mi to rozmazalo, mami mě to nebaví.

Po necelé hodince dřiny kolem tvořivého stolu oba odcházejí a já stojím u toho barevného nepořádku. Kde je ten úsměv teď? Tady, zasměju se sama sobě, že jsem zase měla skvělý nápad.

Ale vy to nevzdávejte!

Podívejte si na internetu, na pinterestu jsou zajímavé inspirace. Nemusíte totiž skončit jako já obtiskaváním nabarvených lístků. Pomocí různých velikostí lístků můžete tvořit na papíře různé expozice a postavičky. Určitě najdete i video s postupem na tvoření 3D dekorace, jako jsou věnce, květiny.

Hodně štěstí!