Bez názvu – 1

Péče o štěňátko

„Mami, pořídíme si štěňátko?“ Tak takhle to většinou začíná a péčí rodičů to končí. Ale co všechno obnáší takové pořízení štěňátka? Zvážili jste všechny důsledky pořízení pejska?

Štěňátko je nejen roztomilým, ale i velmi zranitelným tvorem. Pokud se o něj správně nestaráte, může to mít negativní dopad na jeho zdraví i chování. V tomto článku vám nabídneme několik tipů, jak správně pečovat o štěňátko.

Výběr vhodné stravy

Správná strava je klíčová pro zdraví vašeho štěňátka. Vybírejte kvalitní krmivo, které obsahuje všechny důležité živiny, vitamíny a minerály. Pokud si nejste jisti, jaké krmivo je pro vaše štěňátko nejvhodnější, poraďte se s veterinářem.

Správné místo na spaní

Když se štěňátko cítí unavené, potřebuje si odpočinout. Vytvořte mu proto pohodlné místo, kde bude moci spát. Může to být měkký pelíšek, který si můžete umístit do vlastního obývacího pokoje nebo do jeho vlastní místnosti.

Bezpečné prostředí

V domácnosti, kde žijete, jsou pravděpodobně věci, které mohou štěňátko ohrozit. Buďte proto opatrní a odstraňte všechny potenciální nebezpečné předměty z dosahu štěňátka. Zkontrolujte, zda jsou všechny zásuvky zavřené, pokud je to nutné, použijte dětské zásuvky.

Pravidelné venčení

Venčení je pro štěňátko velmi důležité, protože mu poskytuje možnost prozkoumávat svět a poznávat nové věci. Pokud ještě nebylo očkováno, vyhýbejte se procházkám v místech, kde se vyskytuje mnoho psů. Po každém venčení si umyjte štěňátko a osušte ho.

Hlavně pozornost!

Štěňátka milují pozornost a potřebují ji. Hrajte si s ním, mazlete se s ním a učte ho novým věcem. Nezapomínejte ale, že štěňátko potřebuje i čas na samotu.

Myslete zároveň na pravidelné návštěvy u veterináře spojené s očkováním.

Štěňátko je bez debat velmi milým a skvělým společníkem, ale zároveň finančně a časové náročnou investicí. Zvažte tedy opravdu důsledně, zda jste schopni zajistit novému členu rodiny veškerou péči, kterou potřebuje.

Autor: Soňa J.