Bez názvu – 1

V těhotenství do lázní? Proč ne! Poradíme vám, jak na to!

Těhotenství většina žen označuje za nejkrásnější období svého života. Ano, jsou některé, které celých devět měsíců trápí nevolnosti a moc si ho neužijí, přesto i ony zpětně na období, kdy nosily pod srdcem nový život, označují za jedno z těch nejlepších, na které rády vzpomínají. Těhotenství je ale pro organismus i zátěž, proč si nedopřát trochu relaxu v lázních?

Lázně nejsou jen pro seniory

Většina z nás má už dlouhé roky zažité, že do lázní jezdí senioři a osoby, které trápí nějaká ta nemoc či potíže s klouby. Máme pocit, že mladým je sem vstup zakázán. Opak je ale pravdou, do lázní se může vydat úplně každý, od dítěte až po seniora. Výjimkou nejsou ani těhotné ženy, a to i přesto, že těhotenství jako takové je pro lázeňskou léčbu kontraindikací. Stačí si vybrat pobyt, který je ušitý na míru maminkám v očekávání.

I těhotné ženy si zaslouží hýčkat

Říká se, že těhotenství není nemoc, to ale neznamená, že si nastávající maminka nezaslouží trochu té mimořádné péče a hýčkání. Kromě toho, že jí nejbližší pomohou s těžkým nákupem, okolí ji pustí sednout v tramvaji či vlaku, by si taky měla najít chvilku na sebe, odpočívat a nechat hýčkat svoje tělo. Lázně jsou k tomu jako stvořené, a to i přesto, že některé procedury nejsou pro těhotné ženy vhodné.

Do bazénu si ale může jít zaplavat i většina budoucích maminek, stejně tak se mohou vydat na procházku krásnou přírodou. Tělo, které ovládly hormony a zvyšuje se i tělesná hmotnost, určitě potěší masáž pro těhotné, příjemná je i návštěva solné jeskyně nebo třeba inhalační terapie.

Zdroj: fotobanka

Jaké procedury si může těhotná žena dopřát?

Nejlepší samozřejmě je poradit se s lékařem. Každá z nás je jiná, stejně tak je jiné každé těhotenství. Pokud ale probíhá normálně, netrápí vás žádné obtíže, pobyt v lázních a zdejší procedury si jistě užijete. Jaké procedury si těhotné ženy oblíbily?

  • Masáž šíje a hrudní páteře v sedě, která vám uleví od bolesti zad, šíje i hlavy, uleví pocitu těžkých nohou a pozitivně zapůsobí i na vaši psychiku.
  • Parafínový zábal na ruce
  • Tělocvik pro těhotné s fyzioterapeutkou
  • Cvičení na míči
  • Inhalace minerálních pramenů
  • Procházky, při kterých se nadýcháte čerstvého vzduchu, provětráte hlavu a příjemně protáhnete tělo.
  • Návštěva solné jeskyně
  • Plavání v bazénu
  • Zábal nohou
  • Zajít si samozřejmě můžete třeba i na kosmetiku.

Víte, že zapomenout byste naopak měla na nejrůznější koupele, perličkové lázně, klasické masáže apod.?

Náš tip na závěr: Těhotné přivítají třeba v Mariánských Lázních

Přemýšlíte, že byste se do těch lázní i vydala, nechala se opečovávat a připravila se na příchod miminka, ale nevíte, kam se vydat? Co třeba Mariánské Lázně, které jsou plné krásných hotelů zasazených do nádherného parku? Zanedlouho začne sezóna a vy si můžete poslechnout i proslulou Zpívající fontánu.