Bez názvu – 1

Předvánoční úklid s miminkem

Ať už je miminko v bříšku nebo na světě, vždy má speciální potřeby. My dospělí se snadno necháme strhnout předvánočním šílenstvím a mnohdy zapomínáme, že děti to všechno vidí jinak.

Úklid není na prvním místě

zdroj: fotobanka

Je důležité být tam, kde nám je hezky. A v uklizeném nám je komfortněji než v nepořádku. Tak to prostě je. Ale nikde není psáno, že musíme mít naklizenou domácnost, jak kdyby nám měla přijít kontrola. Stačí nemít nepořádek, nemusíme mít vyleštěno!

Jsou totiž důležitější věci než vyleštěný porcelán po babičce a vytřené schody do sklepa. Pokud pro nás je ale úklid zásadní a musíme mít na Vánoce umytá okna i na půdě, je potřeba rozložit síly. A když nám dojdou, není na škodu požádat o pomoc. Vždyť s okny může pomoci maminka či kamarádka. A pokud nechceme obtěžovat ostatní, tak je variantou si najmout někoho, kdo nám s úklidem pomůže. Vždyť čas můžeme trávit s dětmi, to je mnohem důležitější než čas strávený s kýblem a hadrem.

Štěstí přeje připraveným

Ženy rády nakupují na úklid. Mají pocit, že mají již část úklidu hotovou. Vyplatí se věnovat pozornost tomu, co kupujeme. Mnohdy si dokážeme vystačit i s tím, co máme běžně v domácnosti po ruce: ocet, jedlá soda, citron. Staré dobré rady našich babiček zkrátka fungují!
Pokud ale chceme přeci jen nakoupit kvalitní úklidové prostředky, je potřeba nešetřit – vyplatí se to dvakrát! V domácnosti s malými dětmi je na místě bezpečnost, proto je vhodné zvolit nezávadné produkty. Vhodná je značka Attitude, která nabízí úklidové prostředky nejen účinné, ale také neuvěřitelně příjemně voňavé. A přitom šetrné nejen k přírodě, ale i k pokožce. Proč tedy nedat šanci ekologii?

Vůně, základ čisté domácnosti

Jedna z pouček pro líné hospodyně praví, že domácnost působí uklizeně, pokud je tu cítit leštěnka. Vhodným řešením mohou být různé aromalampy nebo aromadifuzéry. Pokud chceme mít ale jistotu, že vůně nebude dráždit miminko, zvolíme raději bio aroma. A nebo můžeme použít suché vůně, které jsou rovněž šetrné a vhodné i pro děti, v nabídce je má opět zmiňovaná firma Attitude.

Vánoční nálada

Pro řadu z nás je vánoční atmosféra spojená s vyleštěným domem. Nezapomínejme ale také na pohodu, kterou v domě umí vykouzlit jen žena – a vytvoří z něj domov. Připravte si alespoň jednoduchou vánoční výzdobu, zapalte si svíčku, uvařte kakao, zkrátka zkuste trávit čas trošku jinak než obvykle: bez shonu a stresu, naordinujte si klid a pohodu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *