Bez názvu – 1

Výbavička – část třetí

Od začátku jsem měla jasno: chci postýlku s posuvnou bočnicí, klasickou laťkovou. Prostě takovou, jakou jsem měla já, když jsem byla malá. Žádná plná čela, aby vypadala hřmotně. Naopak jsem chtěla co nejjednodušší verzi.

Postýlku podle svých představ jsem našla vcelku rychle, a to od české značky Scarlett (model Dominik). Při objednávání jsem ale udělala zásadní chybu, zvolila jsem verzi bez povrchové úpravy. Naivně jsem si myslela, že se jedná o bezbarvý lak (mléko na mozku ještě před porodem). Ale postýlka nebyla skutečně jakkoliv ošetřena. Takže naštěstí zasáhl můj bratr, pořídil včelí vosk a postýlku mi namořil (napustil voskem). Takže je i lehce otíratelná. Pokud bych vybírala znovu, zvolila bych klasický lak, určitě by to bylo lepší řešení, minimálně bez práce. Holt riziko objednávek po internetu… (Ano, mohla jsem postýlku vrátit, jednalo se ale o tak velký balík, že jsem to prostě řešit nechtěla).

zdroj: fotobanka

Matrace

Matrace mi dala více zabrat, myslela jsem, jak dobře udělám, když zvolím přírodní materiál – pohanku nebo kokos. Naštěstí jsem ale zašla vybírat do prodejny a nestačila jsme se divit. Takové materiály lépe drží vlhkost, tedy snáze se v nich objeví plíseň nebo nějaké breberky. Takže bylo jasno: to nechci. Na doporučení paní prodavačky jsem znovu skončila u české značky Scarett (model Jitka). Do matrace jsem chtěla investovat, bylo mi jasné, že je třeba, aby byla kvalitní. Překvapilo mě, že líná pěna je levnější než přírodní materiály. A doporučení paní prodavačky koupit ve výsledku levnější produkt mě jen utvrdilo v tom, že je její rada správná.

Doplňky

Ostatní bylo již jen čančání: mantinel, hnízdečko, peřinky, povlečení. Věrna české značce Scarlett jsem od ní koupila i peřinku + úplně placatý polštářek, který bude vhodný po roce života (a nebo i později). Hnízdečko i mantinel mi ušila šikovná sousedka.

Rozhodla jsem se nepořídit kolotoč nad postýlku s tím, že jej koupím jen do denní postýlky (aby při večerním usínání dceru nerozptyloval) a pořídím jej v momentě, kdy bude ten pravý čas, nebudu se unáhlovat.

Takže postýlka připravena a aktuální je zásadní bod programu: seznamování kočky s novým nábytkem. Ano, musí si jej užít, dokud je matrace v igelitu a peřinky jsou uklizené, aby si zvykla a pak neměla potřebu lézt do postýlky, až tam bude miminko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *