Bez názvu – 1

Život s Grinchem

Legendární zelená postavička jménem Grinch, kterou skvěle ztvárnil Jim Carrey, se stala označením pro lidi, kteří nemají rádi Vánoce a snaží se je dost často svým chováním zničit. Je to úsměvné, pokud s takovým Grinchem nežijete pod jednou střechou.

Partner je takový bručoun už z podstaty svého charakteru, ale občas přeci jen zahodí svou masku a dokáže se i usmát. Jen tomu není na Vánoce. To se z něj totiž stává Grinch.

Vánoční období miluje snad každý!

Vánoce jsem pro mě nejkrásnějším obdobím v roce. Pocházím z menšího města a miluji předvánoční dobu, protože se všichni usmívají se, zdraví se… Přijde mi to neskutečně krásné a nabijí mě to energií.

Moc ráda v tomto období sedím v kavárně a sleduji to hemžení na náměstí. Lidé se zastavují, povídají si a všude svítí vánoční světla.

Po odstěhování do Prahy jsem byla rozčarovaná, protože tady nic takového není. Ale jakožto správná nadšenkyně pro vánoční čas jsem si i zde našla způsob, jak si Vánoce užít.

Jen ne ten můj Grinch.

Ani děti to nezměnily

Když se nám narodila dcera, byla jsem plná očekávání, že Grinchovo srdce roztaje a nechá se vtáhnout do vánoční atmosféry. Ano, zlepšilo se to, ale jeho potřeba kazit chvilky i nadále zůstala.

Prostě ty světýlka a okenní fólie fakt nemá rád. Stejně tak naše vánoční vyrábění. A moje potřebu proměnit domácnost v krásnou vánoční atmosféru naprosto bojkotuje.

Svíčka smrdí, těch samolepek je moc, těch světel moc a celkově by to sundal… Jediným okamžikem, kdy jeho srdce roztává, je rozdávání dárků, když sleduje naše, nyní již dvě dítka, jak si rozbalují dárky.

I tento okamžik však mizí po prvním dárku, když naše nadšená dítka roztrhají papír a běží hned na další balíček.

To se nám opět vrací Grinch, který nadává, že příští rok jich tolik nedostanou a že to je strašný. I přesto se mi daří ducha Vánoc v naší domácnosti udržet, i když občas už je to s vypětím sil.

A co vy? Také máte doma Grinche nebo je váš partner parťák, který na sebe klidně oblékne vánoční svetr?

Soňa J.