Bez názvu – 1

Zkončila mi rodičovská, musím do práce

Stejně jako si na začátku říkáte, že rodičovská dovolená je dlouhá a přemýšlíte co budete celou tu dobu dělat. Asi se i těšíte, tak na konci tohoto období přemýšlíte rovněž, co budu dělat?

Děti jsou ještě poměrné malé, a vy musíte zohlednit všechny skutečnosti, které Vám výběr profese ovlivňují. Bude Vám je moc někdo ráno vypravit do školky? Bude někdo pomáhat děti vyzvedávat? Jak s hlídáním popřípadě nemoci? OČR? Nebo babička? Jakou pracovní dobu a možnosti má Váš partner? Nebo jste na to sama?

To jsou otázky, které si musíte položit, následují pak otázky typu, bude mi partner pomáhat i s domácností? Je šance, že bude děti vyzvedávat a vodit na zájmové kroužky?

Mnoho otců je pracovně vytíženo, vracejí se pozdě večer domů, nebo jsou fyzicky vyčerpáni. Je tedy důležité, abyste s výběrem zaměstnání, promysleli vše. Je na místě, abyste zvážili jaká je finanční situace v rodinně a jestli na začátek nestačí jen zkrácený úvazek. Je ale jasné, že každá rodina si takovou možnost nemůže dovolit a tak se maminky vracejí rovnou na celý úvazek.

Celý úvazek

Nastoupíte-li na celý úvazek tak se zajisté Vaše finanční stránka zlepší. Pochopitelně to ale bude vyžadovat větší nasazení, čas na děti a domácnost to pocítí. Obsahuje i vaše zaměstnání směnný provoz, je důležité, aby vaše komunikace s partnerem byla na vysoké úrovni. Doporučuji aspoň pro začátek sestavit si tabulku na úkoly, kde bude jasně dané kdo děti odvede, kdo vyzvedne, kdo dnes nakoupí .. Pakliže jste na vše sama, zkuste zapojit, co nejvíce babičky, kamarádku. Návrat do práce není jednoduchý a skloubit vše v jednom člověku může být leckdy i psychicky náročné.

Zkrácený úvazek

Je lepší variantou pro ty rodiny a jedince, kteří musí zvládnout povinnosti i radosti celé rodiny i domácnosti. Hodí se v rodinách, kdy jeden z rodičů je více pracovně zatížen. Avšak za předpokladu, že to rodina finančně zvládne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *