Bez názvu – 1

Zajímavé fakty o těhotenství

Nejdelší těhotenství trvalo 375 dní

Tento rekord se podařil pokořit pětadvacetileté američance Beulah Hunter z Los Angeles. V roce 1945 porodila dcerku, kterou nosila od data početí celých 375 dní namísto běžných dvěstěosmdesáti. Zajímavé je, že tato slečna, kterou pojmenovali Penny Diana vážila 3,147kg, což je menší váha, než by člověk po takové době v matčině děloze očekával.

Erekce v děloze

Že je embryo plnohodnotným človíčkem, dokazuje fakt, že chlapci mívají už v děloze erekce. Podařilo se to dokonce několikrát zachytit na ultrazvukových záznamech.

Větší břicho, větší nohy

Kromě částí těla jako je břicho se v těhotenství ženám zvětšují také chodila. A to někdy i o jedno číslo! Stává se tak, aby měla žena s rostoucí vahou větší stabilitu. Čím větší těžiště, tím větší musí být plocha, která jej ponese. Nevýhodou je, že po porodu se noha do původní velikosti nezmenší.

Couvade syndrom

Někdy se stane, že muž trpí stejnými syndromy, jako jeho těhotná drahá polovička. Může se potýkat s ranními nevolnostmi, otoky končetin nebo citlivostí na různé pachy. Couvade syndrom může postihnout až čtvrtinu mužů a platí zde, že čím je muž empatičtější, tím jsou jeho příznaky silnější.

2v1

Thomas Beatie je prvním mužem, který si porodil dcerku. Stalo se tak v roce 2008 a holčička se jmenuje Susan. Thomas byl ženou, ale rozhodl se pro změnu pohlaví. Úřady jej uznaly mužem a je tedy oficiálně matkou i otcem zároveň. Při změně pohlaví si totiž ponechal některé ženské pohlavní reprodukční orgány a protože jeho manželka byla neplodná, zkusil úspěšně otěhotnět sám. Později přivedl na svět ještě dva syny.

Devaterčata

Šestadvacetiletá Malijka Halima Cisseová porodila devět dětí najednou! Původně si lékaři mysleli, že dětí bude sedm, protože dvě z nich nebyly na ultrazvuku vidět. Konkrétně jde o čtyři hluky a pět holčiček. Malijka tak pokořila rekord, který drží Nadya Sulemanová, která porodila v roce 2009 osmerčata.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *