Bez názvu – 1

Bylinná napářka

Uvolňuje svaly, zvlhčuje a připravuje porodní cesty. V případě přenášení je bylinná napářka tou správnou volbou na možné vyvolání porodu přírodní cestou, cestou bez chemie. V těhotenství lze provádět napářku od 38. týdne, a to 1-3x denně. Po termínu porodu ji lze aplikovat i několikrát denně. Mimo těhotenství je také skvělým pomocníkem na podporu hojení poporodních poranění, nebo třeba při různých gynekologických problémech včetně PMS.

BENEFITY BYLINNÉ NAPÁŘKY:

 1. Zvlhčení porodních cest.
 2. Uvolnění pánevního dna.
 3. Očista těla po porodu.
 4. Zmírnění bolestí.
 5. Úprava menstruačního cyklu.
 6. Relaxace.

JAK NA TO?

Směsi si můžete koupit například v lékárně, na vámi zvoleném internetovém obchodě, i u místního bylinkáře. Pokud však máte v oblibě samosběr, bude to tou nejlepší volbou. Byliny se však nejlépe sbírají v létě, proto s jejich sběrem neotálejte. Nashromážděné poklady pečlivě očistíme a sušíme na 100%, abychom předešli tvorbě nežádoucích plísní. To, jak je smícháte je čistě na vás. Předem si zjistěte, jestli na nějakou z bylin nejste náhodou alergičtí.

NEJVHODNĚJŠÍ ŽENSKÉ BYLINY:

 • kontryhel, měsíček
 • pelyněk, řebříček
 • heřmánek, levandule
 • jitrocel, rozmarýn
 • oregano, maliník
 • mateřídouška, kokoška pastuší tobolka
letní louka, byliny

Speciální sedátko na napařování asi každá z nás doma nebo na půdě nemá. Postačí vám i obyčejný kyblík nebo hrnec. Byliny povařte pod pokličkou 10-15 minut, přelijte do nádoby, uvelebte se a přikryjte se ručníkem či dekou, aby neunikala pára. Celý proces by měl trvat 20-30 minut. Po skončení napářky si lehněte do tepla a užívejte si příjemného pocitu. Nejvhodnější dobou pro provedení je podvečer ideálně před spaním, abyste mohla plně odpočívat, a celé proceduře věnovat vyšší účinnost.