Bez názvu – 1

Jaké povlečení vybrat pro holčičky?

Už je to tak. Nebude to dlouho trvat a stanete se pyšnými rodiči malé princezny. Pocity radosti střídají obavy, jak se o ni zvládnete postarat, mezi tím také přemýšlíte, co všechno jí musíte pořídit. Takové ty klasické miminkovské věci, postýlka a kočárek jsou asi jasné, ale co dál? Jaké třeba vybrat povlečení pro holčičku?

Dětské povlečení je k dispozici v několika rozměrech

Když přijde na výběr dětského povlečení, je dobré vědět, že je k dispozici v několika rozměrech.

Povlečení do dětské postýlky se prodává s rozměry 90 x 120 cm, 90 x 130 cm, 90 x 140 cm nebo 100 x 135 cm pro peřinku a 40 x 60 cm nebo 50 x 70 cm pro polštář. Povlečení pro děti do velké postele pak má klasické rozměry pro přikrývku 140 x 200 cm, pro polštář 70 x 90 cm.

Pro začátek určitě budete vybírat povlečení do dětské postýlky, časem ale bude třeba vybrat i povlečení do velké postele. To až z malé postýlky vaše princezna odroste.

Víte, že do postýlky si můžete pořídit i další doplňky ve stejném motivu jako povlečení? Prostěradlo, mantinel, nebesa a další.

Podle čeho vybrat to pravé povlečení?

Rozměry jsou důležitým, nikoli jediným parametrem pro výběr povlečení pro děti. Mezi ty další, a stejně důležité, patří materiál, zapínání a design. Pojďme se na ně podívat blíž.

Jaký materiál dětského povlečení zvolit?

Od materiálu se odvíjí nejen životnost povlečení, ale hlavně jeho vlastnosti. Povlečení by obecně mělo být prodyšné, savé a příjemné, v případě dětského povlečení také z materiálu, který je určený i dětem.

Mezi nejoblíbenější materiály pro šití dětského povlečení patří bavlna, ve které se bude dobře cítit miminko i teenager. Maminka zase ocení, že se dá prát i na vysoké teploty, snadno se udržuje, výborně absorbuje vlhkost a jelikož jde o přírodní materiál, tak pod ním mohou spát i alergici. Navíc se pod bavlněným povlečením dá spát po celý rok, v zimě udržuje teplo a v létě příjemně chladí.

Mezi další materiály oblíbené rodiči dětí patří krep a flanel. Krepové povlečení má zvrásněný povrch, jinak se může pochlubit všemi vlastnostmi bavlněného povlečení. Maminky navíc ocení, že se nežehlí. Flanelové povlečení pro děti je hřejivé a hebké, hodí se hlavně pro chladnější období.

Dětské povlečení Zdroj: Fotobanka

Jakému zapínání dát přednost?

Pro malé děti je ideální jen zakládací povlečení, u kterého se nemusíte bát, že dítko vdechne knoflík nebo se škrábne o zip. U větších dětí už je na vašem uvážení, jakému dáte přednost.

A co ten holčičí motiv?

Ano, i na designu povlečení záleží. Novorozenci ho neřeší, výběr je spíš o tom, jak ladíte dětský pokojíček. Na povlečení do dětské postýlky jsou oblíbení medvídci, Krteček, zvířátka, puntíky apod., u větších dětí už je to složitější. Většinou si motiv vybírají podle pohádky, na kterou se dívají.

U kluků jsou in autíčka, u holčiček převládají princezny, takže povlečením s nějakou tou pohádkovou princeznou rozhodně nešlápnete vedle. Oblíbené jsou i myšky Miky, zvířátka, motiv korunek, tančící pandy, srdíčka, ovečky a další.