Bez názvu – 1

Co s dětmi o dlouhé podzimní dny

Přijdete ze školky a nevíte, co podniknout s dětmi, když venku je brzy tma a teploty už také nejsou na úrovni léta. Pak nastane víkend a vy musíte vymyslet něco na celý den.

Pokud neprší!

Přeje-li Vám počasí a neprší, možná dokonce vykukuje sluníčko, je nejlepší vyrazit do přírody! I za mírného deště se dají vzít gumáky a nepromokavé oblečení a vyrazit na procházku. Právě louže jsou to, co děti milují. Projet v nich na kolech nebo jen do nich skočit. Rodiče sice přizavírají strach oči, ale děti jásají. A to je to, co potřebujeme.

Jestli ještě nezkončila sezóna hub, můžete vyrazit i na ně. Procházky a skotačení v přírodě můžete využít na sběr šišek, šípků, barevného listí na dekorace.

Tvoření

Právě nasbírané kaštany, šišky a šípky z procházky obohatí vaše podzimní tvoření s dětmi. Na internetu je spousta stránek s inspiracemi. Najdete užitečná videa a postupy. Velmi oblíbenou aktivitou u dětí je malování a následné obtiskávání listů na čtvrtku, stavěné zvířátek z kaštanů.

Nepřeje-li Vám počasí na vycházku, můžete tvořit z materiálů, co dům dá. Děti rády lepí. Vystřihněte z časopisů, letáků obrázky a udělejte veselou koláž. Použít můžete samozřejmě i barevné papíry. Pokud jste majitelka šicího stroje můžete spolu ušít kapsáře, které si pak děti barvičkami vymalují.

Modelína a zase modelína, věčné téma. Na trhu je široké množství modelíny, která je určená i pro ty nejmenší. Už se nemusíte trápit s tvrdou, špatně modelující hmotou. Dnešní plastelíny jsou lehoučké a v dětské ruce lehce tvarovatelné. Vymodelovat můžete cokoliv, od zvířátek po dobroty. Existují celé sady, které jsou určeny ke specifickému modelování jako cukrárna, farma, pečení, zmrzlinovač, a další. Sady disponují příslušnými pomůckami, umělohmotnými nožíkami, pohárky a tvořítky.

Hlad a chuť je vždy!

Dlouhé chvíle můžete zkrátit pečením! A děti rády pomůžou. Pokud nevlastníte recept na těsto, můžete si opět vyhledat podle chuti na internetu, nebo zakoupit kuchařku pro pečení s dětmi. Připravte si těsto na sušenky, muffinky nebo perníčky. Oblíbené je i klasické linecké cukroví. A pak už nechte děti vykrajovat a tvořit. Po upečení spolu nazdobte a vychutnejte u oblíbené pohádky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *