Bez názvu – 1

Co dělat, když potřebujete pokrýt náhlé výdaje?

Rozbila se vám pračka a vy nutně potřebujete novou, abyste mohla prát dětské oblečení? Nešťastnou náhodou vám mobil upadl do toalety a vy potřebujete nový? Nastaly vám nečekané výdaje a nevíte, co s nimi? Řešením může být dobře vybraná kreditní karta.

Co je kreditní karta?

Kreditní karty u nás nabízí banky a úvěrové společnosti, jejich nabídka se ale podstatně liší. Obecně můžeme říct, že kreditní karta je finanční produkt v podobě stálého úvěru. Vy pak bezhotovostní platbou koupíte zboží, platba proběhne na základě revolvingového úvěru a vy ji pak pravidelně splácíte.

Nabídky bank a úvěrových společností se mohou lišit:

  • Účelem, za jakým si kreditní kartu chcete pořídit.
  • Úrokovou sazbou
  • Délkou bezúročného období
  • Připisovaným bonusem (slevy, pojištění, bonusové body apod.)
  • V tom, kdo o kreditní kartu žádá.

Víte, že jednou z výhod kreditní karty je automatický cashback? Splacené prostředky se přičtou na účet a vy je zase máte k dispozici.

K čemu můžete kreditku využít?

Kreditní kartu můžete využít jak pro nákup v kamenném obchodě, tak v tom internetovém. V některých případech si z karty můžete peníze i vybrat v bankomatu, poplatky za to jsou ale dost vysoké a nevyplatí se to. Navíc se na takové čerpání nevztahuje bezúročné období, tedy období, kdy neplatíte za vypůjčené finanční prostředky úrok.

Zdroj: fotobanka

Jak kreditní kartu vybrat?

Když se pro sjednání úvěru a pořízení kreditní karty rozhodnete, dobře si ji vyberte. Zajímejte se o:

  • Bezúročné období, které obvykle bývá dlouhé 40-60 dnů a když v této době vypůjčené peníze vrátíte zpět, neplatíte žádný úrok. Když je ale do té doby nesplatíte, musíte s úrokem počítat. Víte, že se vypočítává z celkové vypůjčené sumy?
  • Úrokovou sazbu
  • Bonusy

Náš tip: Úroky nebývají zrovna malé, dobrým výběrem můžete hodně ušetřit. Nesahejte po první nabídce, výběru věnujte čas a zkuste online porovnat nabídky jednotlivých společností a vybrat si tu nejvýhodnější.

Co k pořízení karty budete potřebovat?

O úvěr spojený s vydáním kreditní karty může požádat každý, kdo doloží, že bude schopný úvěr splácet, je mu minimálně 18 let a má trvalé bydliště v ČR.

Další podmínky se liší dle instituce, u které o úvěr požádáte, obvykle je třeba předložit také 2 doklady totožnosti (občanský průkaz, řidičský průkaz, rodný list, cestovní pas).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *