Bez názvu – 1

Funkční oblečení je vhodné i pro těhulky

Prožíváte zrovna jedno z nejkrásnějších období v životě ženy, těhotenství? Už za nějaký ten pátek se stanete hrdou maminkou, zatím ale máte čas si užívat poslední týdny ve dvou. Těhotenství s sebou nese nejen radost z toho, co brzy přijde, ale i obavy a změny v tělesné velikosti a pohodlí ženy. Co to znamená? Že si nastávající maminka má pořídit do šatníku i nějaký ten pohodlný kousek určený pro těhotné, třeba v podobě funkčního prádla.

Když se řekne funkční oblečení

Úkolem funkčního oblečení, a je jedno, zda jde o funkční šaty, tričko, nátělník nebo něco jiného, je odvádět od těla vlhkost a zároveň udržovat příjemnou teplotu.To jsou dvě věci, které si docela odporují, takže najít a vyrobit oblečení, které to dokáže, je velký oříšek. Není ale neřešitelný, záleží na použitých materiálech a technologiích.

Víte, že mezi textilní vlákna, která se používají pro výrobu českého funkčního prádla, patří merino vlna, polyamidová a polypropylenová vlákna, včetně polymeru polypropylenu TG 900 pod značkou Moira s patentovaným profilem vlákna ve tvaru pětilaločné hvězdy?

Funkční oblečení pro těhulky? Ano!

Během těhotenství se naše tělo mění, přibíráme na váze, hormony s námi cloumají, krev nám proudí tělem. Není výjimkou, že mají nastávající maminky často pocit, že je jim teplo, potí se. Co na tom, že ví, že je to v těhotenství normální, když na sobě mají oblečení, které je propocené a studí je? Přesně tomu může funkční oblečení zabránit.Jaké funkční prádlo si nastávající maminky mohou obléknout?

Funkční legíny

Taky se vám stává, že vám táhne na oblast beder a ledvin? Když si pořídíte funkční legíny, udržíte tyto oblasti pěkně v suchu a teple za každých okolností. Nosit je můžete jen tak s tričkem, natáhnout si je pod šaty, nebo v zimě jako izolační vrstvu pod kalhoty. K dostání jsou v různých délkách, od krátkých nohavic přes ¾ nohavice až po ty dlouhé.

Funkční šaty

Jen si představte, že si obléknete šaty tak lehoučké, že by za vás mohly i dýchat. Nikde se na vás nelepí, nesvírají vás, pot vám už neteče po zádech mezi lopatkami, ale šaty ho odvádí na povrch, odkud se odpaří.

Víte, že funkční šaty se dají nosit po celý rok? V létě je nosíte jen tak, samostatně, v zimě je doplníte o lehký svetřík a legíny.

Funkční tričko

Taky se vám stává, že se zpotíte a v podpaží se objeví mokré skvrny, za které se stydíte a snažíte se je všemožně ukrýt? Nejspíš jste si oblékla tričko ze špatného materiálu. Vyměňte ho za funkční tričko s krátkým nebo dlouhým rukávem a už vás to nebude trápit. Stejně tak se vyhnete bolavým zádům z prochladnutí.

Funkční mikina do každého počasí

I za chladnějšího počasí se nastávající maminky chtějí cítit komfortně, neřešit chlad ani déšť, zároveň se ale nesoukat do huňatých mikin a svetrů, které jim jsou nepříjemné. Řešením jsou dámské funkční mikiny a svetry z merina, které jsou tenké, lehké, skladné, neškrábou, regulují tělesnou teplotu a jsou antibakteriální, takže odolávají i zápachu.