Bez názvu – 1

Jak nám Wednesday vstoupila do života

Asi se nenajde nikdo, kdo minimálně neslyšel o seriálu Wednesday. Už jen proto, že se o něm všude mluví, si ho snad každý pustil. A bohužel se dostal i mezi malé děti.

Měla jsem doma holčičku, co si hrála s panenkami a já se tetelila, že okolí nemělo pravdu, když nám k vánocům vymlouvalo kočárek pro panenky, který si dcera přála.

„Co blbnete, vždyť je jí 8 let. To už si s ním hrát nebude!“ Ale ona si hrála, stejně tak s novou panenkou a novými oblečky. A pak najednou ze dne na den vyrostla a že prý jsou panenky trapné.

A pak jednou přišla domů, že musí už ten seriál vidět. Jaký seriál? No přeci Wednesday! A tím skončily panenky…

Fenomén dneška

Ano, zaznamenala jsem, že Netflix vydal nový seriál. Ještě aby ne! Vždyť je to vidět všude! Kdo se nenatočil, jak tancuje jako Wednesday na plese, ten jako by nebyl.

Stále naštvaná, nad rámec upřímná pubertální dívka se zálibou ve všem morbidním uhranula miliony fanoušků po celém světě a zacílila i na skupinu, u které to nejspíše nikdo nečekal – malé děti.

A tak bylo mnoho rodičů postaveno před rozhodnutí, zda tento zvláštní komediální seriál plný morbidních záběrů dítěti pustit.

Krev všude a pořád

Vždyť je to až od 13 let, oponovala jsem. Byla jsem odhodlaná, že na nátlak dcery rozhodně nepřistoupím. Když pak chodila naštvaná ze školy, že si děti o tom povídají a ona nic neví, tak jsem napsala rodičům, abych se zeptala, zda se jejich děti dívají.

Očekávala jsem negativní odpovědi, které jsem chtěla dceři ukázat. Ale zjistila jsem, že dcera patří mezi 5 posledních dětí ve třídě. Ve druhé třídě!

Udělaly jsme tedy dohodu. Já se s tátou kouknu na první díl a když vyhodnotíme, že to může vidět, pustíme jí to. Tak jsme si večer sedli s partnerem k televizi a na konci jsme koukali s otevřenou pusou.

Roztrhaný člověk? Chlap s vyvrácenou hlavou? Všude krev? Jako vážně?

A tak jsem polevila

No, nebudu to prodlužovat. Nakonec jsme dceři ustoupili a seriál jí pustili. Ničeho se nebála, měla radost a vše se změnilo. Panenky leží na zemi, kočárek je pro mimina. Ona přeci kouká na seriál od 13 let a je už velká!

Naše princezna, která ráda chodila v růžovém najednou začala chodit v černém s tím, že jí černá barva definuje a my nestíháme koukat.

Největší zábavou dětí na oslavě bylo hrát si na Věc (ruka, která v seriálu moc ráda ukazuje prostředníček). Nejoblíbenější slovo mé osmileté dcery je nově „ty vole“ (protože to říká Enid) a zapotili jsme se u vysvětlování slova nekrofil.

A tak jsme vkročili do vod, do kterých jsme ještě dlouho vkročit nechtěli, a nelze to vzít zpět. Naše domácnost je nyní plná černé naštvané holky jménem Wednesday a největším přáním dcery jsou černé šaty.

Autor: Soňa J.