Bez názvu – 1

Kdy začít hubnout do plavek?

Venku sice pořád panuje mrazivé počasí, to ale neznamená, že už nemůžeme plánovat letní dovolenou. Během ní svoje tělo vystavíme slunečním paprskům, to ale taky znamená, že se budeme muset svléknout do plavek. Zhrozili jste se? Potřebujete do nich nejdřív zhubnout? Nejvyšší čas začít!

Přes noc se zhubnout nedá

Jak by bylo krásné, kdybychom se ráno probudily a všechna kila navíc, která nás tolik trápí, byla pryč. Snít o tom můžeme, realita je ale jiná. Aby se tak stalo, musíme pro to něco udělat. Hýbat se, zdravě jíst, držet třeba dietu bez cukru a mít spoustu trpělivosti. Právě ta je spolu s tou správnou motivací základem úspěchu.

Kdy začít hubnout do plavek?

Chcete zhubnout do plavek? Právě teď je ta nejlepší chvíle s tím začít. Máte na to dostatek času a nemusíte se stresovat tím, že to do dovolené nezvládnete. Svůj cíl si můžete rozložit na několik etap a menších cílů, díky kterým vám to půjde snáz. Přece jenom je lepší chtít zhubnout 2 kila za měsíc než 10 kilo za půl roku.

Náš tip: Za splnění každého dílčího cíle se odměňte, ať máte chuť do další snahy.

Jak zhubnout do plavek?

K tomu, abyste se do léta dočkala své vysněné postavy, je třeba změnit jídelníček a na denní pořádek zařadit pohyb a dostatečný odpočinek. Ano, i odpočinek je potřeba, během něj totiž tělo regeneruje, odpočívá a čerpá síly do dalších dní.

Jak na hubnoucí jídelníček?

Ověřeným způsobem, jak rychle a poměrně snadno zhubnout bez hladovění, je snížit příjem sacharidů ve stravě tak, abyste pokryla základní potřeby našeho organismu, zároveň aby ale tělo hledalo zdroj energie jinde. Příkladem je třeba ketodieta, při které snížíte příjem sacharidů pod 50 g denně a tím dostanete tělo do stavu ketózy. Jako náhradní zdroj energie poslouží vaše tukové zásoby a vy hubnete.

Sacharidy ve stravě nahradíte bílkovinami a kvalitními tuky, dopřát si můžete nízkosacharidové potraviny, maso, ryby, mořské plody, ořechy, semínka, zdravé tuky, avokádo i nízkosacharidovou zeleninu. Zapomenout naopak musíte na pečivo, sladkosti, slazené limonády, přílohy jako brambory a těstoviny.

Víte, že byste měli striktně dodržovat i pitný režim? To znamená vypít v průběhu dne alespoň 2 až 2,5 litru tekutin. Skutečně ale v průběhu dne, nesnažte se večer dohnat to, co přes den nestihnete.To byste tělu spíš ublížila. Pijte čistou vodu nebo neslazený čaj.

Zdroj: fotobanka
A co ten pohyb?

I ten k hubnutí patří. Kdo chce zhubnout do plavek a co nejdřív se těšit z pěkné postavičky, ten se musí i hýbat. Tak to prostě je. Chápeme, že se nevydáte hned na kruhový trénink ve fitcentru, ale třeba takové plavání nebo svižná procházka, to pro začátek stačí. Postupně můžete zátěž zvyšovat, stejně tak přidávat další druhy pohybu.

Až bude pěkné počasí, oprašte svoje kolo a vydejte se na vyjížďku do přírody. Máte v okolí kde tancovat? Využijte toho. Zacvičit si můžete i jógu, pokud nemáte problém s obezitou nebo klouby, jděte si třeba zaběhat. Zapotíte se, do žil vlijete novou energii a poznáte svoje tělo. Víte, že jako svačinka se nejen po cvičení hodí proteinová tyčinka nebo proteinový koktejl?