Bez názvu – 1

Jak se dostat do formy po porodu?

Už je to nějaký ten pátek, co jste na svět přivedla nového človíčka a stala se maminkou. Všichni vám slibovali, že po porodu půjdou kila dolů bez nějaké námahy, realita je ale jiná. S děťátkem pravidelně chodíte na procházku, kolikrát jste pak tak unavená, že na nic jiného nemáte sílu ani čas. Ale kila, která vám zůstala, nemizí. Jak se po porodu zase dostat do formy?

Zhubnout se nedá přes noc

Těhotenství trvalo devět měsíců, po většinu času jste i nabírala kilogramy. Bylo by naivní si myslet, že to, co trvalo několik měsíců shodíte přes noc. Každá maminka se těší, až po porodu zase oblékne svoje oblíbené šaty nebo kalhoty, když se pak ale vejde jen do těhotenských džín, je zklamaná a rozčarovaná.

Není na tom ale nic divného, tělo má za sebou velkou proměnu a musí se s ní nejdřív srovnat. Vy mu s tím ale můžete pomoci. Jak na hubnutí po porodu?

Tip číslo jedna: Trpělivost, trpělivost, trpělivost

Kdo chce zhubnout, ten se musí obrnit trpělivostí a taky si ujasnit, proč vlastně chce zhubnout. Najděte si motivaci a stanovte si reálný cíl, za který se pak náležitě odměníte. To vás nakopne do dalšího snažení.

Nestanovujte si ale nijak dlouhodobé cíle, lepší je si říct, kolik zhubnete třeba za měsíc. Čekat na výsledek rok, to by vás asi nebavilo a brzy byste svou snahu vzdala.

Tip číslo dva: Jak jste na tom s jídlem?

Každá maminka to zná. Péče o děťátko je náročná, obzvlášť ženy, které s mateřstvím ještě nemají zkušenost, nic nestíhají, snídají skoro v poledne a o úklidu si mohou nechat jen zdát. I tady platí, že trpělivost růže přináší, zároveň na sebe ale nesmíte zapomínat.

Hlídejte si, abyste jedla pravidelně, pomalu, jídlo si vychutnala a jedla zdravě. Sladká tyčinka, kterou rychle zhltnete jen proto, že zase musíte jít krmit a přebalovat, to rozhodně není ta správná cesta.

Abyste vy i miminko měli vše co potřebujete a tělo si mohlo dovolit i zbavit se nějakého to kila, je důležité pohlídat si složení stravy? Jezte hodně ovoce a zeleniny, dodržujte zásady zdravého stravování. Snižte příjem sacharidů a nahraďte je proteiny. Jakmile tělo vyčerpá zásoby sacharidů, bude muset jako po zdroji energie sáhnout po vlastních tukových zásobách a vy budete hubnout.

Zdroj: fotobanka

Tip číslo tři: Kojte, kojte a zase kojte

To nejlepší, co dítěti do začátku života můžete dát, je mateřské mléko. Kojení je přirozený způsob výživy, který vám navíc pomůže s hubnutím.

Tip číslo čtyři: Hlídejte si pitný režim

Dostatečný přísun tekutin je důležitý jak pro vás, tak pro miminko. Když nebudete dostatečně pít, budete mít problém s tvorbou mateřského mléka. Pravidelný příjem tekutin navíc pozitivně působí na metabolismus a spalování kalorií.

Tip číslo pět: Začněte s pohybem

Nikdo neříká, že máte děťátko dát někomu na hlídání a hned vyrazit do fitka. Hýbat se můžete i doma, časem se do toho fitka určitě taky vypravíte. Jen co váš potomek trochu povyroste a nebude závislý na maminčině mlíčku. Ze začátku stačí i obyčejné procházky s kočárkem. Vy spálíte nějaké ty kalorie, děťátko bude na čerstvém vzduchu a bude se mu dobře spát. Nezní to báječně? Náš tip na závěr: Než vyrazíte na procházku, přibalte si do tašky proteinovou tyčinku jako zdravou svačinku.