Bez názvu – 1

Když nechcete darovat hračku…

Rodiny s dětmi často zažívají kolem Vánoc tlak různých členů rodiny, aby dodali seznam vánočních dárků. Možností je nepřeberné množství, ale přesto se často stane, že se i při snaze o organizaci dárků sejdou dárky shodné nebo podobné.

Vánoční klasika: měkké dárky

Většinou se rozplýváme nad miniaturními šatičkami a přijdou nám roztomilé. Čím menší, tím roztomilejší. Ale i tady je problém. Ponechme stranou, zda se trefíme do správné velikosti. Ale malé děti velmi rychle rostou a řadu kousků ani neunosí, měkké dárky jsou nejčastějším dárkem pro malá miminka. No a taky je to dárek hlavně pro rodiče a ne pro děti – což nám často vadí v případě jedlého dárku, u oblečení to však málokdo řeší.

zdroj: fotobanka

Mnohem praktičtější je věnovat poukaz do obchodu, aby si rodiče sami mohli vybrat, co pro dítě chtějí. Ale to už zas není ten opravdový dárek, že?

Knihy

Knih není nikdy dost. Děti rozvíjí a motivují k jiným aktivitám. Jsou rodiny, kde nalezneme plné knihovny. Ale stejně tak nalezneme děti, které knížky doma mají jen minimálně a nebo mají jen jeden druh (existují nejen knihy klasické, ale také třeba zvukové či motorické). I tady bohužel platí, že bychom měli nejprve alespoň trochu tušit, kterým směrem se vydat.

Když už nezbývá inspirace

A když je nejhůř, stejně po hračce sáhneme. Levnou, ale u dětí neuvěřitelně oblíbenou hračkou je bublifuk. Můžeme koupit třeba pistoli na bubliny nebo nějaký originální bublifuk. Nic nezkazíme plyšovou hračkou, ale tady riskujeme, že skončí na kupě desítek dalších plyšáků. Není proto lepší zkusit nápaditější dárek?

zdroj: ilovemybaby.cz

Dobroty, ty se neomrzí

Jak rodiče i děťátko překvapit, ale přitom neriskovat, že nadělíte dárek stejný, jako někdo další? Pro dospělé v případě, že zkrátka nevíme, sáhneme po jedlém dárku: káva, alkohol, bonboniéra. Proč tedy nejít podobným směrem v případě dítěte? Pokud nemáte představu, co by mohlo dítěti chutnat či čím byste jej potěšili, můžete se nechat inspirovat již hotovými dárkovými balíčky. Co třeba balík plný kapsiček? A nebo byste dali přednost kvalitním olejům pro děti? Je jisté, že radost uděláte v prvním případě hlavně děťátku, v druhém zase spíše rodičům. Stejně tak se můžete inspirovat dárkovými balíčky třeba na ilovemybaby. A nebo si sestavit balíček vlastní, protože tento shop se zaměřuje na trošku jiné produkty – kvalitní, bio a ne zcela běžné.

I tady je však zásadní riziko: aby děťátko dárek mohlo. Musíme tak vyjít především z věku dítěte, tušit bychom měli třeba i to, zda nemá na něco alergii. Darovat můžeme třeba i dárkovou krabici umělého mléka, pak se ale pouštíme na led ještě tenčí, pokud je děťátko kojené či má nějakou zavedenou značku – v tomto případě jistě maminka nebude chtít značku mléka měnit.

Kvalitní pochutiny bez barviv a cukrů nejsou nejlevnější záležitostí, a tak budou vhodným dárkem i pro rodiče, navíc mlsání děti potěší. Proč ale nabízet třeba čokoládu, když můžeme jít výrazně zdravější cestou?

Komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *