Bez názvu – 1

Lázeňské procedury vhodné i pro těhotné

Čekáte narození miminka a než opravdu přijde na svět, ráda byste si s partnerem dopřála ještě nějaký ten společný čas ve dvou? Chcete si odpočinout, načerpat síly do dalších týdnů, nechat se hýčkat? Vydejte se s partnerem do lázní. I nastávající maminky si mohou užít nějakou tu proceduru.

Pobyt v lázních vaše tělo potěší

Co si budeme povídat, těhotenství patří často mezi nejnáročnější období v životě ženy. Od prvních týdnů se často potýkáme s těhotenskými nevolnostmi, nálada se vlivem hormonální bouře střídá jako na horské dráze, bolí nás záda, o kloubech ani nemluvíme. Nohy ke konci otékají, tělo se připravuje na příchod děťátka. No uznejte, kdo by si ten pobyt v lázních zasloužil víc, než právě nastávající maminka?

Těhotenství je pro některé procedury kontraindikací, ale …

…ne pro všechny. I mezi lázeňskými procedurami se najdou takové, které si mohou dopřát i těhotné ženy. Své o tom ví i jedny z nejmladších lázní u nás, Mariánské Lázně, které nabízí i procedury pro těhotné. O jaké jde?

  • Těhotenské masáže zad a šíje
  • Obklady, které pomohou ulevit od bolesti zad
  • Cvičení pro těhotné
  • Fyzioterapie pro těhotné
  • Koupele, které vás uvolní a navodí pocit pohody
  • Inhalace (v Mariánských Lázních můžete inhalovat Lesní pramen)
  • Parafínový zábal na ruce
  • Další po konzultaci s lékařem

Víte, že mezi oblíbené „procedury“ patří i kosmetické služby? Sice to není procedura v tom pravém smyslu slova, pro mnohé ženy ale mezi procedury opravdu patří.

Zdroj: fotobanka

A co dělat v lázních dál?

Procedury nejsou jen o tom, že se necháte masírovat nebo si dopřejete koupel. Mezi lázeňské procedury patří i procházky po kolonádě. Během nich si můžete vychutnat třeba teplou lázeňskou oplatku. Té se nic nevyrovná.

Když vyrazíte do Mariánských Lázní, měli byste se projít zdejšími krásnými parky, navštívit Zpívající fontánu jako dominantu města. Můžete si udělat i výlet do parku miniatur Boheminium, kde se pokocháte pohledem na více než 70 modelů našich nejznámějších památek.

Chcete se na město podívat z jiné perspektivy? Vydejte se procházkou k některé ze zdejších vyhlídek. Město jako na dlani budete mít, když dojdete na Mescéryho vyhlídku, na jejímž místě dřív stál zdobený dřevěný pavilon, nebo na vyhlídku královny Karoly ve svahu mezi Lesním pramenem a městským hřbitovem.

Když vám nebude přát počasí, vyrazte třeba do zdejšího muzea, které je jednou z dominant Goethova náměstí. Nachází se v domě, kde během svého pobytu pobýval J. W. Goethe, bývalém lázeňském domě Zlatý hrozen. Prohlédnout si můžete stálé i dočasné expozice, mezi ty stálé patří třeba expozice věnovaná historii města, expozice lázeňství a samozřejmě i expozice věnovaná J. W. Goethovi.