Bez názvu – 1

Nikdy by mě nenapadlo, že…


… to takhle chodí! Ale chodí… Každé povolání má své klady i zápory. Některé jsou vidět na první pohled, třeba letní prázdniny učitelů. Ale co ty stránky, které vidět nejsou?

Kdybych se líp učila…
Věta, kterou si v životě řekl snad každý. Ale je to opravdu jen o tom, kdo se jak učí? Co všechno ovlivňuje náš výběr povolání. Jistě, že roli hrají schopnosti každého z nás. Nešika těžko otevře krejčovský salon.
Na druhou stranu v nemalé míře nás ovlivňuje renomé daného povolání. Pocit, který z něj máme. Advokát má peníze, lékař má prestiž, učitel má prázdniny… Každá mince má ale dvě strany, na tu odvrácenou se často nemyslí.

Potřebuji čůůůrat!
I tuhle větu každý z nás nejednou vyslovil, hlavně na základní škole, možná i na střední. V dospělosti ji nejspíš neříkáme nahlas, ale hlavou nám proběhne. Bývají ale chvíle, kdy je naše potřeba neuskutečnitelná.
Nejeden učitel už utíkal z jedné hodiny do druhé a návštěvu toalety prostě nestihl. Je to nepříjemné a je to právě ta odvrácená strana mince. Situace však může být mnohem horší. V případě kantora má totiž řešení, v nejhorším prostě přijde pozdě.


Koho ale napadlo, že pokud v nemocnici trvá operace několik hodin, řekněme třeba šest, což není nereálné, potřebují na toaletu také lékaři či sestry? A kdo se kdy zamyslel nad tím, že mezi zdravotníky jsou třeba ženy s menstruací? Dnešní doba naštěstí přeje nejen konvenčním hygienickým pomůckám, ale k dostání jsou také menstruační kalíšky či třeba menstruační vložky, zejména ty od slovenské značky Perties se dušují, že jsou absorpční i při silné menstruaci. Takže i tady se nabízí řešení. Ale upřímně: kdo z nás se nad takovým problémem, který však není až tak kuriózní, kdy zamyslel?

Kovářova kobyla…
… chodí bosa. Znáte tohle rčení? A týká se vás? Mám kamarádku, jejíž maminka je profesionální dortářka. Dorty, které produkuje, jsou prostě skvělé, a to hlavně chuťově. Kamarádka si mi jednou posteskla, že by si přála k narozeninám dort. Nejprve mě její věta zarazila. Počkat? Vždyť tvoje mamka peče! No právě… Peče. Pořád a všem. Takže si ráda oddychne a změní téma v kuchyni. Na oslavu vytvoří úžasný sweet bar s domácími indiánky nebo větrníky. Ale dort? O tom nechce ani slyšet.
A jistě bychom mohli pokračovat, protože nejedno povolání se takto podepíše i do rodinného života. A co vy? Také máte ideálny o profesi snů, kterou nevykonáváte?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *