Bez názvu – 1

Pečení perníčků s dětmi

Vánoce, Vánoce přicházejí… Taky už Vás chytá vánoční nálada? Ne? Nedivím se, mě také ne. Každý rok se těším na vánoční přípravy, nemyslím úklid, ale dekorace, nákupy, pečení cukroví, ale letos v době covidové je to utrpení. Rozhodla jsem se ale nevzdávat se.

Upečeme si perníčky!

Při přípravě těsta s dětmi mě to zlehka přešlo .. 🙂

Ano, Davídku ty si stoupni sem, Aničko ty stůj tady! Takže jeden vezme mísu a druhý vařečku. Hm, těžký úkol mezi dětmi. Několikrát si role i pozice vymění. Takže odměříme mouku, cukr, přidáme perníkové koření .. Kdo zamíchá suché suroviny? Ano, jasně, chtějí oba, že se ptám. Několikrát se u míchání okřiknou, popostrčí. Mouka všude jenom ne v míse.. Tak hotovo, přidáme vejce, med, máslo a promícháme ručně. To naštěstí Davídek rovnou vzdává. Anička se chytne role hlavní míchačky. Po chvilce uzná, že nemá sílu a těsto dopracuji já.

Hotový výrobek necháváme do druhého dne odpočinout a to teprve začne zábava.

Jdeme vykrajovat!

Opět začíná boj o nejlepší místo u stolu a výběr nejlepších vykrajovátek.

Děti natěšeně sedí u stolu a čekají na svůj podíl těsta. Vypadá to, že to mám bez práce. Ano vypadá. Děti radostně vykrajují, smějí se, vylezl mi úsměv na tváři. Mouka na podsypání na zemi. Nevadí. Nejsem přeci hysterická matka. Vše se pak uklidí. Ve trošce mouky se pod stolem projde kočka a dělá bílé ježíškovi stopy po naší dlouhé chodbě. Nevadí vše se uklidí. Děti se trochu dohadují o výměně vykrajovátek, ale Anička má první plech hotový. Už se těším na vůni z trouby.

Povedlo se

Děti vychladlé perníčky zdobí hotovými zakoupenými zdobítky. Koupila jsem mix 4 barev, překvapuje mě, že se ani nedohadují, zdobí. Ticho. Vůně. Dobrá nálada. Usedám na pohovku s dobrou náladou. Přichází Davídek s talířem nazdobených perníčků a pouští se do nich.

Budeme péct znovu

Ano, musíme. Davídek posvačil a zbylo pár na ukázku pro tatínka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *