Bez názvu – 1

Těhotenství, mateřství a pojišťovny

Každá pojišťovna nabízí svým klientům různé preventivní programy. Mnohdy je člověk nečerpá, protože má pocit, že se jej netýkají – protože jsou úzce zaměřeny (odvykání kouření, prevence cukrovky).

Ale právě v těhotenství je ideální čas to změnit! Programy se totiž budou hodit i po narození miminka a během celého dětství, protože programy pojišťoven cílí především na těhotné a na děti.

V neposlední řadě se maminka dostává na mateřskou dovolenou, která pro celou rodinu znamená změnu ekonomické situace. Nechá se očekávat, že do nástupu na mateřskou dovolenou byla maminka v práci, tudíž platila sociální a zdravotní pojištění. Nyní je na čase, aby maminka začala vhodně čerpat výhody, na které má nárok.

Největší pojišťovny nabízí obdobné

Asi nás nepřekvapí, že objem peněz, které jednotlivé pojišťovny nabízejí, je obdobný. Výrazně se ale liší rozložení financí. Některé pojišťovny dají mamince k dispozici spojenou celou částku v kategorii „těhotná a po porodu“, jiné pojišťovny mají částky rozdělené a „těhotenské“ peníze lze čerpat pouze v těhotenství, pokud se maminka vzpamatuje pozdě, tak již peníze nevyčerpá.

Prvotrimestrální screening

Většinou se ale budoucí maminka setkává s nabídkami pojišťoven již v těhotenství, a to někdy okolo 13tt. Tou dobou totiž postupuje obvykle prvotrimestrální screening, který není pojišťovnou hrazený, avšak na který pojišťovna obvykle přispívá právě z příspěvkových programů.

Pokud se maminka pro tento screening nerozhodne, není ještě třeba zoufat, protože pojišťovny mívají alternativy – příspěvek na předporodní kurz, na laktační poradenství apod.

Pro děti

Pojišťovny mají pro děti připravenou řadu různých balíčků. Některé nalezneme u více různých pojišťoven, jako je např. příspěvek na nepovinné očkování. Naopak různým způsobem jsou poskytovány příspěvky na pohybové aktivity, cvičení a podobně. Některé pojišťovny dokonce přispívají na helmy, jiné zase na školu v přírodě.

Konkrétní podmínky je třeba ověřovat

Program výhod se mění každoročně a v platnosti zůstává pak po celý rok. Výjimkou může být přidání nějakého programu v průběhu roku, což s stalo v době coronakrize, kdy některé pojišťovny vypsaly příspěvek na respirátory.

Je třeba neustále hlídat, jaké balíčky pojišťovna nabízí a jaké jsou podmínky pro jejich čerpání. Obvykle je vhodné využít možnost hned a na nic nečekat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *