Bez názvu – 1

Výbavička – část druhá

V dnešní době není nejmenší problém pořídit na internetu jakékoliv úžasné a krásné oblečení. Je potřeba si přípravy na příchod potomka opravdu užít a dopřát si něco mimořádného. ALE! Je opravdu potřeba kupovat všeho tuny?

Nejčastější otázka, kterou si nastávající maminka klade, zní: jaká velikost? Osud je nevyzpytatelný, takže se snadno může stát, že maminka bude potřebovat velikost 56 nebo dokonce 62 a nic menšího. Stejně tak se ale může stát, že bude třeba i 48.

Na co se tedy připravit? Nevyplatí se kupovat ty nejmenší velikosti, byť jsou tak roztomilé! Jistě, pokud maminka zná váhový odhad a ví, že bude dítě drobné, je situace jiná, a to zejména v případě zdravotních komplikací. Ale jinak se vyplatí skutečně koupit vel. 56 a větší. Vždyť dnešní možnosti jsou neuvěřitelné a stačí pár kliků na internetu a do druhého dne máte doma potřebné oblečení.

Je potřeba koupit vše nové?


Vracíme se k tomu, že přípravy a těšení jsou, hlavně u prvního potomka, nebývalé, takže si maminka chce připravit krásné kousky oblečení. Ne celý šatník musí být ale nutně z dražších obchodů a nebo zcela nový. Však miminko řadu oblečků vezme jen párkrát na sebe – vždyť roste jako z vody! Není proto žádný problém zkusit nakoupit z druhé ruky, třeba oblíbený Vinted je ideálním prostorem pro hledání kousků pro děti, zvlášť když často jedna maminka rozprodává šatník dítěte a můžeme tak výhodně nakoupit řadu oblečení.

zdroj: fotobanka

Nevyžádané dědictví

Mrzení mohou způsobit pytle darovaného oblečení, které není úplně chtěné – není v dobrém stavu, je klučičí se slovy „ale co, holka v modré je v pohodě, naopak by to bylo horší“. Každá maminka chce mít děťátko jako ze škatulky, neměla by se proto bát také odmítat to, co opravdu nechce.

Co je zbytečné?


Nic, co udělá radost nastávajícím rodičům, není úplně zbytečné. Zbytečné je ale nakupovat bezmyšlenkovitě předem, když nevíme, jak rychle děťátko poroste, přeci jen každé roční období si žádá jiné kousky oblečení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *