Bez názvu – 1

40. týden – porod

A je to tady. Den D nastal. Už ráno jsem cítila lehké kontrakce, které mě probudily asi v 5 ráno. Postupně zesilovaly, až jsme se rozhodli, okolo oběda, že raději vyrazíme směr porodnice. Přece jen je to víc jak půl hodiny cesty a já rodím podruhé. Říká se, že je to pak rychlejší.

Do nemocnice jsme dorazily někdy o půl 1 a trvalo víc jak půl hodiny, než mě vzali na příjem. Potom mi natočili monitor, udělali vstupní vyšetření, kde mi řekli, že jsem otevřená na 3 centimetry a odhadovali porodní váhu miminka na 3,6 kg.

Ve 14 hodin jsme přišli na porodní pokoj. Říkala jsem si, že si chvíli odpočnu a v 15 hodin, že si dám teplou sprchu, která by mi mohla pomoct rozjet porod. Jen jsem si lehla, tak asi za deset minut mi praskla voda a kontrakce, které byly do té doby relativně mírné, extrémně zesílily. Od té doby už si vlastně ani moc nepamatuju, protože to šlo hrozně rychle. Vyšetřili mě, řekli, že jsem otevřená už na 5 cm a porod se rozjel. Stihla jsem si dát sprchu, kde se porod zřejmě ještě urychlil a za 45 minut už jsem opravdu rodila.

V 16:06 pak na svět vykoukla naše druhá dcerka Meda a z nás se stali už podruhé šťastní rodiče.

Nečekala jsem, že můj druhý porod bude tak rychlý, ale jsem vděčná, že jsme byly obě v pořádku. A nakonec i manžel to se námi zvadnul :).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *