Bez názvu – 1

Co všechno potřebujete vědět o stromu života?

Pevné a členité kořeny, silný kmen a bohatě rozvětvená koruna, zaplavená kvetoucími lístečky. To je symbol stromu života. Někdy bývá uzavřen do kruhu, což podle keltské tradice představuje tři fáze života – narození, smrt a reinkarnaci. Kde se vzal a jaká další poselství ukrývá?

Symbol starý jako lidstvo samo

Šperky zobrazující strom života představují jeden z nejstarších symbolů, které jsou tu pravděpodobně od samého začátku lidské existence. Proto přesahují mnohá náboženství i filozofické směry, a ukrývají spoustu důležitých významů. Kromě keltské kultury byl strom přítomen ve starověkém Egyptě, objevuje se v turecké mytologii, ale také v křesťanství i v buddhismu.

Zdroj: fotobanka

Mocný talisman i umělecké dílo

Co bychom měli vědět o symbolu stromu života? Existuje celá řada významů, které strom života ukrývá. Mezi ty nejznámější a nejoblíbenější patří následující:

Symbol rodiny

Není náhodou, že rodkomeny bývají často graficky znázorněné ve formě stromu. Právě kořeny a větve představují rodinu, její růst a propojení staré generace s novou.

Symbol růstu, síly a klidu

Stromy jsou neuvěřitelně silné. S klidem odolávají i velmi drsným přírodním podmínkám a navzdory tomu stále rostou. Některé jsou tu s námi i několik tisíc let.

Symbol jedinečnosti a nových začátků

Každý strom je jiný, stejně jako každý člověk na planetě. V průběhu času se mění, roste, shazuje listy a zase získává nové. To je krásná připomínka toho, že když v životě něco ztratíme, dáváme prostor něčemu novému, co nás posune a umožní nám vyrůst.

Zdroj: fotobanka

Symbolika šperků se stromem života

Symbolika stromu života je bohatá jako jeho koruna a ukrývá celou řadu důležitých sdělení. I proto je strom života oblíbeným motivem symbolických šperků, který nejen krásně vypadá, ale předává svému nositeli pozitivní energii. Záleží jen na vás, jestli dáte přednost jednoduchému přívěsku a náramku se stromem života, který ozdobí váš dekolt a zápěstí, nebo zvolíte půvabné náušnice s motivem stromů života, které vám dají sílu do života hned dvakrát.

Zdroj: fotobanka