Bez názvu – 1

Moje dovolené v těhotenství

Těhotenství není nemoc. Těhotenství je „jiný stav“. A tak není, tedy v případě nerizikového a hladkého průběhu těhotenství, důvod, aby maminka seděla doma a čekala na porod.

Kdy cestovat

Avšak i cestování v těhotenství má svá úskalí. Za nejpříhodnější se považuje 2. trimestr, tedy doba mezi 4. až 7. měsícem těhotenství. Vše je ale opravdu individuální.

Moje první dovolená „s bříškem“

Bylo léto, končil školní rok. Já se těšila na prázdniny. A najednou se objevily neuvěřitelně levné letenky do Řecka. A tak jsme je koupili s tím, že v půli července poletíme na Kefalonii. Nejsme vyznavači moře v sezóně, vadí nám davy lidí. Ale letět do Řecka za 2000Kč? Tomu nešlo odolat!

Objednali jsme auto i ubytování a těšili se. Bylo to v době, kdy jsem trošku špinila, a to i mimo očekávanou menstruaci. Protože jsem ale vysadila HA a dostala jsem od lékaře i nějaké léky, přičítala jsem to tomu. Bylo mi dobře a s radostí jsme vyrazili.

Dovolená byla úžasná! Cestovali jsme, chodili jsme pěšky, každý večer jsme trávili v taverně u dobrého jídla a vína. A cestou do taverny jsme se vždycky zastavili v malém baru na koktejl, kochali se pohledem na moře a užívali si.

Byla to neuvěřitelně krásná (a aktivní) dovolená. Po návratu jsem konečně vyrazila k lékaři, abych vyřešila své špinění. A zjistila jsem, že jsem v 11tt.

Termální lázně v těhotenství

Další dovolenou jsme naplánovali na konec října. Já chtěla do Berlína, ideálně vlakem. Muž chtěl do termálů, hrozně ho to lákalo. Já věděla, že termální lázně nejsou pro těhotné nic vhodného, ale zároveň jsem věděla, že nemám žádné větší komplikace, doma jsem zvyklá sprchovat se vodou o teplotě okolo 37,5°C, takže ani zde nebude velká změna – a bazénům, které budou mít nad 38°C, se vyhnu. Pořídila jsem tampony vhodné pro těhotné do vody, abych předešla riziku infekce.

Zvolili jsme Maďarsko. Už cesta byla absolutně příšerná. Dlouhá a křivolaká. Vzpomínám na ni jen nerada, opravdu jsem si ji neužila. Hned první den v lázních muž zjistil, že tohle ho opravdu nebaví a že je asi moc mladý na takovou dovolenou. Takže jsme chodili, snažili se své čtyři dny v Maďarsku strávit co nejaktivněji a užít si je i bez termálních lázní (které se mně samotné líbily a neměla jsem s lenošením v teplé vodě problém).

A příště?

V těhotenství jsem zvládla dvě dovolené, navíc letecky v době, kdy to vhodné nebylo (ale já ani nevěděla, že jsem těhotná). Znovu bych asi dovolené volila jinak. Zpětně hodnotím jako štěstí, že jsem neměla žádné komplikace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *