Bez názvu – 1

Těhotenské nezbytnosti, bez kterých se neobejdete v prvním trimestru

Právě jste zjistila, že jste těhotná a přemýšlíte, bez čeho se teď určitě neobejdete? Tak tenhle článek je právě pro vás.

V prvním trimestru si asi úplně nebudete všímat nějakých fyzických změn na vašem těle. O to větší změny budou patrné ve vašem hormonálním stavu a také se u vás mohou objevit typické nevolnosti a únava.

Co vám tedy váš první trimestr alespoň trochu ulehčí?

Těhotenské knížky a časopisy

Obzvlášť pokud jste těhotná poprvé, budete lačná po informacích. Na trhu existuje spoustu zajímavých knih i časopisů pro těhotné, které vám důležité informace předají.

Těhotenské vitamíny

Jestli jste nebrala nějaké vitamíny před otěhotnění, teď je ten nejlepší čas, kdy s nimi začít. Během těhotenství vaše tělo dává všechno potřebné miminku, a tak je potřeba, aby něco zbylo i na vás. Jaké vitamíny jsou vhodné právě pro vás, zkonzultujte se svým gynekologem.

Krém na bříško proti striím

I když teď si ještě nějakých změn na postavě nevšímáte, je důležité s promazáváním kůže začít právě na začátku, abyste předešla jejímu popraskání. Na trhu je spoustu produktů, nechte si nějaký doporučit třeba od své kamarádky nebo v lékárně.

Voda, voda a hlavně voda!

Určitě každý víme, jak důležité je pít vodu. V těhotenství to ale platí dvojnásob. Zatímco normálně by člověk měl vypít cca osm sklenic vody, během těhotenství je to sklenic deset. Proto je dobré mít nějakou láhev s vodou stále u sebe a pít průběžně celý den.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *