Bez názvu – 1

Bodová světla nasměrujete tam, kam potřebujete

Řešíte nové osvětlení ve vaší domácnosti? Chcete změnu? Rádi byste světlo nasměřovali přesně tam, kam potřebujete a osvítili tak každý kout? Jděte s dobou a vsaďte na bodová světla, která poslední dobou získávají právem na popularitě. Jsou cenově dostupná a když je dobře rozmístíte, nenajde se u vás doma stinné místo.

Bodová světla se hodí do každé místnosti

Bez světel se doma neobejdeme, jak bychom si večer četli a ráno snídali bez toho, abychom viděli na toho druhého? Navíc je to právě světlo, které má velký vliv na atmosféru v místnosti. Jenže jak vybrat to pravé?

V každé místnosti by mělo být centrální osvětlení, které se postará o osvětlení místnosti. Může jít o lustr nebo jiné závěsné či nástěnné svítidlo, doplnit by ho měla doplňková světla, která přijdou vhod třeba při sledování televize. V takovou chvíli je totiž centrální osvětlení nežádoucí.

Právě v tu chvíli oceníte například právě bodové osvětlení, které můžete nasměrovat přesně tam, kam chcete. Je jedno, zda jde o koutek na čtení, temný kout, schodiště nebo obraz na stěně. Bodovky jsou tím pravým řešením, navíc umí taky odvést pozornost od místa, které nechcete vystavovat na odiv.

Víte, že bodovky s dostatečnou ochranou proti zatečení vody můžete dát i do koupelny?

Jaká bodová svítidla jsou na trhu?

Jak by všechno rozhodování bylo jednoduché, kdyby nebylo na výběr z víc druhů a typů? Svět by ale byl nudný, takže i v tomto případě můžete vybírat nejen z různých materiálů a barev, ale i typů bodovek.

  • Zahloubená nebo zapuštěná stropní bodová světla, se kterými se už dál nedá manipulovat.
  • Nastavitelné bodovky s vlastní základnou, které můžete nasměrovat na konkrétní místo.
  • Vícebodová svítidla ve tvaru kruhu nebo čtverce
  • Vícebodová světla se speciální konstrukcí
  • Nábytková bodová světla, která jsou určena k instalaci do nábytku.

Víte, že bodovky můžete připevnit ke stropu, ale i instalovat do sádrokartonového podhledu?

Zdroj: fotobanka

Proč si vybrat zrovna bodová svítidla?

Bodovky získávají na popularitě. Jsou malé, cenově dostupné, vybírat je můžete podle toho, kam je chcete instalovat, nebo podle rozměrů a počtu žárovek. Proč jsou tak oblíbené?

  • Opticky zvětší místnost.
  • Místnost umí perfektně osvítit, přitom ale nijak nenaruší celkový design interiéru.
  • Můžete je použít jako hlavní svítidlo, ale i jako to doplňkové.
  • Přizpůsobí se vašim potřebám.
  • Umí zvýraznit detaily.
Pohlídejte si napětí a dobře vyberte i žárovku

Rozhodli jste se, že dáte bodovkám šanci? Pohlídejte si jejich napětí. Bodovky s klasickým napětím můžete používat samostatně, u bodovek s nižším napětím budete potřebovat ještě transformátor, který sníží napětí ze zásuvky. Když je řeč o žárovkám, nejlepší volbou jsou LED žárovky, které jsou úsporné, disponují širokou škálou barev a jejich životnost vás rozhodně potěší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *