Bez názvu – 1

8 důvodů, proč si nenechat říct pohlaví dítěte

Většina rodičů je nedočkavých a chtějí znát pohlaví svého očekávaného potomka co nejdříve. Na druhou stranu, proč se nenechat překvapit a pohlaví zjistit až po narození? 

Tady je několik důvodů, proč si na pohlaví dítěte počkat:

  1. Někdy se na ultrazvuku netrefí

Může se stát a opravdu se to děje, že se doktor netrefí. Řekne, že se vám narodí holčička na vy jste pak po porodu překvapení, že z Elišky je najednou Vojtík. A to nemluvím o tom, že už máte doma všechno sladěné do růžové barvy. Všem těmhle “nepříjemnostem” se vyhnete, když pohlaví znát nebudete.

 2. Je to test vaší trpělivosti

Určitě ne jednou uslyšíte: “Tak to já bych to nevydržela nevědět.” A věřte u spousty žen je touha po tom, znát pohlaví dítěte obrovská a přesně ty vám budou říkat předešlou větu. Pokud jste ale rozhodnutá mít na konci jedno velké překvapení, trvejte na svým a rozhodně počkejte až do porodu. Je to to nejkrásnější překvapení, které můžete v životě zažít.

3. Vyhnete se stereotypům

Jakmile někomu řeknete, že čekáte holčičku, začnou se všichni rozplývat, jaká to bude princeznička, když oznámíte, že to bude kluk, dozvíte se, jak budete muset kupovat autíčka, pistolky a že to bude určitě pěkný raubíř. Možná jo a možná taky ne. Ale proč je k tomu předurčovat ještě dřív, než se vůbec narodí. Všemu tomuhle se tím pádem vyhnete.

4. Budete kupovat neutrální věci

Běžová, bíla, žlutá, červená, zelená. To všechno jsou neutrální barvy, které se hodí opravdu pro každého. Pravda, někdy je to náročnější sehnat. Pokud ale přijde třeba jednou další miminko, které bude opačného pohlaví, budete za tyhle věci ráda. Stejně tak tím odsunete u holčiček fázi růžového oblečení.

5. Budete slýchat spoustu teorií, jaké pohlaví že to vlastně čekáte

Tomuhle se nevyhne nikdo, kdo neoznámí, jestli čeká kluka nebo holku. Máte břicho dopředu a spíš nahoře? Bude to zaručeně holka. Nebo je vaše bříško kulaté a níž? Je to jisté kluk. Máte horší pleť, tak to vám ta holčička v břiše bere krásu. Září vaše pleť? Čekáte kluka. A spoustu spoustu dalších zaručených “babských rad”, která vás jistě neminou. 

6. Vyhnete se nevyžádáným otázkám

To platí především pro ty, co už alespoň jedno dítě doma mají. Máte doma a čekáte holčičku. “A to jste určitě chtěli kluka, abyste měli páreček, co?” “Tak to seš zklamaná, co?”

“Tak to si budou aspoň holky rozumět.” A to stejné platí i obráceně. 

7. Vyhnete se zklamání

Některé maminky mají vysněné, že chtějí holčičku a jsou pak zklamané, že se jim doktor oznámí, že v bříšku mají. chlapečka. Nebo naopak. Pokud to nebudete vědět a pohlaví se dozvíte, až to malé neviňátko vykoukne na svět, nebude prostor na zklamání. To mi věřte!

8. Tajemství, které si sami vyberete

Není to hezký mít v životě nějaký tajemství? A obzvlášť když tohle je tajemství i pro vás a sami jste si ho dobrovolně vybrali. V dnešní době máme informace, které mít chceme. A většinou celkem rychle. Není to o to větší zábava a záhada vybrat si pro tentokrát, že něco vědět nechceme?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *