Bez názvu – 1

Jak zmírnit bolest při porodu

Porod není bezbolestný, takže je důležité vědět o všech možnostech, jak můžete bolest zmírnit. Je také dobré, aby každý, kdo s vámi bude během vašeho porodu, o těchto možnostech věděl a znal vaše potřeby a jak vás může podpořit.

Zapište si svá přání do porodního plánu nebo je řekněte partnerovi či kamarádce, kteří s vámi půjdou k porodu. Pamatujte ale, že byste si měla zachovat otevřenou mysl. Možná zjistíte, že chcete větší úlevu od bolesti, než jste plánovala, nebo vám váš lékař nebo porodní asistentka může navrhnout účinnější úlevu od bolesti, která pomůže vám a urychlí porod.

Požádejte svou porodní asistentku nebo lékaře, aby vám vysvětlili, co je k dispozici, abyste se mohla rozhodnout, co je pro vás nejlepší.

Ať už se rozhodnete využít jakoukoliv úlevu od bolesti během porodu, existuje řada technik, které vám pomohou být uvolněnější a které vám mohou pomoci bolest zvládnout.

Jak se tedy připravit na porod?

Zjistěte si co nejvíce o porodu – můžete tak cítit, že máte situaci víc pod kontrolou a méně se bát toho, co se stane.

Naučte se relaxovat, zůstat v klidu a zhluboka dýchat.

Hýbejte se – vaše poloha může porod hodně ovlivnit.

Předklonění přes sedací pytel nebo gymnastický míč může snížit tlak na záda a břicho.

Vezměte si k porodu partnera, přítele nebo příbuzného, ​​aby vás podpořili. Pokud ale nikoho nemáte, nebojte se, váš lékař nebo porodní asistentka vám poskytne veškerou podporu, kterou potřebujete.

Požádejte partnera, aby vás namasíroval (i když možná zjistíte, že nechcete, aby se vás vůbec někdo dotýkal).

Dejte si sprchu nebo horkou vanu.

Položte si horký obklad, nahřátý polštářek na záda nebo podbřišek.

Požádejte o rajský plyn (Entonox) – jedná se o směs kyslíku a plynu oxidu dusného. Neodstraní veškerou bolest, ale může ji pomoct snížit a učinit ji snesitelnější.

Požádejte o epidurál – epidurál je injekce, která umrtví nervy, které přenášejí bolest z porodních cest do mozku. Většině žen epidurál obvykle poskytuje úplnou úlevu od bolesti.

Nelékařská úleva od bolesti

Existuje řada způsobů, jak snížit porodní bolesti bez použití léků. Patří mezi ně masáž a horká voda. Je důležité, abyste si zjistila klady a zápory každé možnosti a rozhodla se, která z nich by pro vás mohla fungovat nejlépe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *